„Žalgirio“ subyrėjimo priežastį įvardijusiam K. Maksvyčiui nusibodo sirgalių keiksmai: „Man ta priešprieša nepatinka“

Atidavęs visas jėgas Eurolygoje atsipalaiduoti negali, nes čia tavęs tūno kraujo ištroškęs žvėris – tokią pamoką skaudžiausiu būdu Kauno „Žalgiriui“ davė Vilniaus „Rytas“.

G.Žibėnas.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
 Vilniaus „Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynės.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Nov 6, 2022, 8:18 PM, atnaujinta Nov 7, 2022, 6:46 AM

Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) derbis virto neįtikėtina emocijų banga, ant kurios užsilipęs Giedrius Žibėnas su kompanija savo aikštėje smogė „Žalgiriui“ 89:85, o pagrindiniu „Ryto“ ginklu tapo Marcusas Fosteris, pelnęs 34 taškus.

Tai – pirmasis „Žalgirio“ pralaimėjimas LKL per 8 turus.

„Pritrūkome pabaigoje šviežumo, priimdavome blogus sprendimus ir varžovai perėmė iniciatyvą, – apie lemiamas ketvirtojo kėlinio minutes kalbėjo apmaudo neslepiantis „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis. – Gana neblogai buvome rungtynėse. Tris kėlinius pavyko visai neblogai kontroliuoti, bet pralaimėjome, nes varžovai puolime atkovojo daug kamuolių ir akcentavome tai, kad nesulaikėme M.Fosterio.“

K.Maksvytis iškart priminė ir „Žalgirio“ situaciją – treneris paprašė to nelaikyti pasiteisinimu, tačiau pirštu dūrė į tvarkaraštį. Penktadienį „Žalgiris“ po beprotiškai įtemptų rungtynių 88:81 įveikė Berlyno ALBA ekipą.

„Kalbėčiau apie nuovargį. Nepriimkit kaip pasiteisinimo, bet penktadienį komanda žaidė Eurolygos rungtynes, kurios baigėsi prieš 22 valandą. Atsistatyti buvo nepilnai dvi paros. To pritrūko, o ne susitelkimo“, – pabrėžė „Žalgirio“ vairininkas.

K.Maksvytis taip pat skyrė dėmesio ir aistruoliams. „Jeep“ arena tiesiog pulsavo krepšinio emocijomis, o jose ištikimiausi „Ryto“ ir „Žalgirio“ sirgaliai negailėjo vieni kitiems skanduočių, kuriose dominavo gana bjaurūs keiksmažodžiai.

„Jeigu atvirai, man ta sirgalių priešprieša nepatinka. Tegul fanai palaiko savo komandą, bet nekeikia priešininkų. Aš esu prieš tokią priešpriešą“, – sirgaliams žinutę pasiuntė K.Maksvytis, kurio komanda po pirmojo kėlinio turėjo iniciatyvą, tačiau ketvirtajame ėmė degti.

„Žalgiris“ į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudamas 69:63, bet tada „Jeep“ arenos stogas tiesiog ėmė kilnotis. „Rytas“ surengė karštą seriją, o sužaidus 6 minutes rezultatas buvo lygus – 74:74.

O iki mačo pabaigos likus žaisti 3 minutes M.Fosteris taikliu metimu išvedė „Rytą“ į priekį 78:77. Pajutę kraują vilniečiai ėmė dar labiau spausti K.Maksvyčio komandą ir išsiveržė 82:79. Likus žaisti minutę „Rytas“ pirmavo jau 84:79.

Aikštėje ir už jos ribų emocijos tiesiog virė ir staiga M.Fosteris likus žaisti 10 sekundžių smeigė tritaškį, po kurio arenoje visi „Ryto“ gerbėjai atsistojo – šeimininkai pirmavo 87:82 ir jau juto pergalės skonį.

„Žalgirį“ skandino ir faktas, kad „Rytas“ puolime kamuolius po krepšiu rinko it obuolius – „Rytas“ puolime atkovojo 14 kamuolių – 9 pirmojoje rungtynių pusėje. „Žalgiris“ iš viso – 7.

Pasak K.Maksvyčio, visus šiuos faktorius galima suvesti į vieną faktą – nuovargį, tačiau treneris atskleidė, kad skausmus rungtynių metu juto ir Tyleris Cavanaugh, ir Arnas Butkevičius.

„Nebuvo šviežumo ir tai matėsi. Rungtynių pirmojoje pusėje bandėme išdalinti minutes ir palaikyti rotaciją, bet mums paprasčiausiai trūko šviežumo“, – sakė K.Maksvytis.

„Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė pirmą kartą LKL klasikos paragavęs Ignas Brazdeikis. Jis pelnė 18 taškų, tarp kurių – 3 tritaškiai iš 6. Būtent tolimi I.Brazdeikio metimai dažnai gąsdina sirgalius – „Žalgirio“ naujokas LKL tritaškius mėto 33,3 proc. taiklumo, o Eurolygoje – vos 18,8 proc.

„Jo procentas buvo nepelnytai mažas. Jis yra geresnis metikas nei buvo procentai. Kartais reikia padirbėti su metimų pasirinkimu.

Šiandien neišlaikėme balanso, norėjome pasikliauti daugiau tolimais metimais. Viena iš mūsų bėdų buvo, kad rinkomės ne norą prasiveržti, o tolimesnį metimą“, – sakė K.Maksvytis.