Diena su laiminga pabaiga: „Kibirkštis“ Europos taurėje nukovė iki šiol nepralaimėjusias grupės lyderes

Vilniaus „Kibirkštis“ vėl rado kelią į pergalę. Europos taurės rungtynėse namie Gitauto Kievino auklėtinės dramatiškoje kovoje 81:76 (17:25, 21:12, 22:21, 21:18), įveikė Vengrijos „Uni Gyor“ krepšininkes, kurios iki šio mačo nebuvo patyrusios nė vieno pralaimėjimo Europos taurės F grupėje.

„Kibirkšties“ ekipa įveikė Vengrijos „Uni Gyor“<br>S.Čirbos nuotr.
Vilniaus „Kibirkšties“ lyderė Gintarė Petronytė.<br>S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Nov 10, 2022, 7:01 PM, atnaujinta Nov 10, 2022, 9:52 PM

Europos taurėje debiutavo vilniečių legionierė Rachel Theriot, kuri per 18 minučių pelnė 22 taškus (4/5 trit.) ir surinko 20 naudingumo balų.

Rungtynių pradžioje galingiau startavo vengrės (3:11), tačiau geresnę atkarpą surengusios „Jeep“ arenos šeimininkės, po Gintarės Petronytės taiklių baudų metimų, sumažino atsilikimą iki 2 taškų (17:19). Visgi perlaužti rezultato nepavyko – pirmajame ketvirtyje vilniečių deficitas vėl padidėjo iki 8 (17:25).

Antrasis kėlinys klostėsi permainingai. Sėkmingas atakas keitė koncentracijos trūkumas gynyboje, tačiau „Kibirkštis“ ketvirčio pabaigoje pasinaudojo varžovių klaidomis gynyboje ir ne tik sugrįžo į žaidimą, bet iki kėlinio pabaigos, po taiklių Racheal Theriot ir Gintarės Mažionytės tolimų metimų, pakėlė „Jeep“ arenoje susirinkusius sirgalius ir persvėrė rezultatą – 38:37.

Po ilgosios pertraukos „Kibirkštis“ pratęsė gerą žaidimą ir po L. Juškaitės taiklaus dvitaškio vilnietės igijo 10 taškų pranašumą. Įpusėjus trečiajam kėliniui aikštelės šeimininkės užsikūrė ir likus žaisti 2 minutes iki ketvirčio pabaigos R. Theriot pelnė 5 taškus paeiliui ir išlaikė atotrūkį (60:50). Visgi, per 45 sekundes vengrės suorganizavo spurtą 0:8 ir sumažino deficitą iki 2 taškų (60:58).

Lemiamame kėlinyje G. Kievino auklėtinės sugrąžino 7 taškų skirtumą (65:58), tačiau iki kėlinio pabaigos vyravo kieta kova. Iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus žaisti 3 minutėms, po dar dviejų taiklių vilniečių legienierės tolimų metimų, šeimininkės išlaikė trapų 6 taškų pranašumą (73:67).

Tiksint paskutinėms 49 sekundėms, varžovės buvo nubaustos nesportinė pražanga, ko pasekoje R. Theriot realizavo du baudų metimus (77:71), naujos atakos metu komandos kapitonė G. Šulskė išprovokavo dar vieną pražangą ir pataikiusi abu baudos metimus, dar labiau sukomplikavo vengrių situaciją (79:71).

Visgi „Uni Gyor“ suorganizavo 5 greitus taškus ir likus žaisti 21 sekundę ištirpdė atsilikimą iki 3 taškų (79:76). Nors varžovės paskutinę vilniečių ataką bandė išprovokuoti šeimininkių klaidą, visgi L. Juškaitė pridėjo dar 2 taškus ir uždarė rungtynes 81:76.

Efektyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo dvigubą dublį surinkusi Laura Juškaitė, kuri per 34 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

„Kibirkštis“: R. Theriot 22 (4/5 trit.), L. Juškaitė 21 (11 atk. kam.), G. Petronytė 16 (9 atk. kam.).

„Uni Gyor“: A. Ellenberg-Wiley 30 (4/10 trit.), B. Mompremier 18, D. Nagy 9.

Debiutiniame mače išvykoje „Kibirkšties“ ekipa įveikė išvykoje turkų Ankaros „Bota Spor“ 69:64, tačiau praėjusią savaitę namie krito nuo Izraelio Ašhodo „Maccabi“ 64:76.

Kitą savaitę „Kibirkštis“ lapkričio 16 dieną namuose priims „Bota Spor“ ekipą.