Šaro „Barca“ ketvirtame kėlinyje surado silpną vietą „Baskonia“ žaidime – smogusi baskams iškovojo septintąją pergalę

Penktadienį Eurolygos akistatoje santykius aikšinosi dvi lietuviškų prieskonių kupinos Ispanijos krepšinio čempionate rungtyniaujančios komandos. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kuriai atstovauja Rokas Jokubaitis, savų žiūrovų akivaizdoje siekė kirsti kitai ispanų ekipai Vitorijos „Baskonia“, kurios garbę gina Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis. Kaip ir priklauso, vienos šalies ekipos nejuokais susikibo – tik sėkmingas ketvirtasis kėlinys lėmė „Barcelona“ pergalę 96:84 (22:22, 30:26, 24:25, 20:11).

R.Jokubaitis ir Š.Jasikevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Šarūnas Jasikevičius.<br>„Zuma“/„Scanpix“ nuotr.
Šarūnas Jasikevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
R.Jokubaitis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 25, 2022, 9:22 PM, atnaujinta Nov 25, 2022, 11:39 PM

Ši pergalė lėmė, kad „Barcelona“ su septyniomis pergalėmis šoko į lyderių gretas ir užima su kitais tiek pat laimėjimų turinčiais klubais 2–5 vietas. Pirmoje pozicijoje su 9 laimėjimais vienvaldžiu lyderiu jaučiasi Stambulo „Fenerbahce“.

Itin atkaliose rungtynėse nė vienai ekipai daugiau kaip tris kėlinius nesiseskė stipriai atitolti – „Barcelona“ beveik visą mačą pirmavo, tačiau priekyje dažniausiai buvo šešių-septynių taškų skirtumu – 56:50.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui baskai dar kartą išlygino rezultatą 78:78 ir prasidėjo tikrasis nervų karas. Šaro kariauna siekė palaužti svečius, tačiau šie laikėsi ir laukė momento perimti iniciatyvą.

Vis dėlto likus kovoti daugiau kaip 4 min. Cory Higginsas įsūdė antrąjį savo ketvirtame kėlinyje tritaškį ir katalonai pabėgo 87:79.

Maža to – po minutės C.Higginas pridėjo dar vieną tolimą metimą ir jau Šaro armija galėjo džioaugtis pirmą kartą dviženkle persvara 90:79.

Po šio momento baskai iškėlė baltą vėliavą.

„Žinojome, kad bus sunku, žinojome, kad reiks kovoti. Ketvirtame kėlinyje suradome C.Higginsą, kuris mums padėjo turėti reikalingą pergalę“, – po mačo kalbėjo Šaras.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 12 minučių pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 2 naudingumo balus.

Vitorijos klubas šiame mače vertėsi be susižeidusio Tado Sedekerskio.

Rokas Giedraitis nežibėjo: per 25 minutes pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė bei surinko 6 naudingumo balus.

„Barcelona“: Janas Vesely 18 (6/9 dvit., 6/7 baud.), Cory Higginsas 17 (4/6 trit.), Oscaras Da Silva 11, Nicolas Laprovittola (6 rez. perd.) ir Mike‘as Tobey po 9, Sertacas Sanli 8, Nikola Kaliničius ir Tomašas Satoransky po 7.

„Baskonia“: Markusas Howardas 25 (2/5 dvit., 4/7 trit., 9/9 baud.), Pierria Henry (6 rez. perd.) ir Matthew Costello po 13, Dariusas Thompsonas 9, Daultonas Hommesas 8, Rokas Giedraitis 7.

Praėjusiame Eurolygos ture „Barcelona“ namuose 79:68 pranoko Belgrado „Partizan“.

Tuo metu Vitorijos „Baskonia“ savų žiūrovų akivaizdoje 93:73 sutriuškino Kauno „Žalgirį“.