„Real“ ir „Monaco“ dvikova pažymėta įspūdingu M. Jameso metimu, W. Tavareso rekordu ir monegaskų pergale Šiurpią traumą patyrė J. Loydas

Donato Motiejūno atstovaujamas „Monaco“ (9/3) klubas ketvirtadienį įspūdingoje Eurolygos dvikovoje svečiuose 95:94 (17:23, 28:25, 20:14, 23:26, 7:6) po pratęsimo įveikė Madrido „Real“ (8/4) krepšininkus.

„Monaco“ pasiekė pergalę prieš „Real“ krepšininkus<br> „Real“ twitter nuotr.

2022-12-08 21:44, atnaujinta 2022-12-09 00:40

Į lemiamą ketvirtį komandos žengė „Monaco“ ekipai pirmaujant 65:62.

Visgi, namų sienos ir savi sirgaliai ketvirtajame kėlinyje suteikė papildomo impulso „Real“ krepšininkams. Įpusėjus ketvirčiui šeimininkai pirmavo 8 taškų skirtumu – 78:70.

Tokia atkarpa monegaskų nepalaužė. Svečiai sėkmingai artinosi prie varžovų ir likus rungtyniauti 38 sekundes po Elie Okobo tikslaus tolimo metimo „Monaco“ atsiliko tik 2 taškais – 84:86.

Likus žaisti 15 sekundžių Walteris Tavaresas sugebėjo išprovokuoti Johno Browno pražangą ir „Real“ milžinas nuo baudų linijos neklydo.

Gelbėtis „Monaco“ bandė su D.Motiejūnu. Mike’as Jamesas verždamasis į baudos aikštelę atmetė kamuolį prie tritaškio stovėjusiam lietuviui, tačiau jo metimas skriejo pro šalį. Kovoje dėl atšokusio kamuolio Guerschonas Yabusele su alkūnė kliudė Jordano Loydo veidą.

Šis iškart pasruvo krauju ir nukrito ant žemės, o iš aikštelės buvo išvežtas medikų.

Po pertraukos kova prasitęsė, o likus žaisti 6 sekundes kamuolį savo rankose turėjo „Monaco“. Šįkart iniciatyvos ėmėsi M.Jamesas ir gynėjas padarė „Misija neįmanoma“. Amerikietis sugebėjo pataikyti tritaškį per W.Tavaresą ir tuo pačiu išprovokuoti jo pražangą.

M.Jamesas baudą pataikė, o pergalę paskutiniu metimu „Real“ ekipai siekė išplėšti Džananas Musa, tačiau bosnio metimas buvo netikslus ir kova nusikėlė į pratęsimą.

Pratęsimo metu W.Tavaresas užfiksavo karjeros rekordą atkovodamas 18-ąjį kamuolį, tačiau likus rungtyniauti kiek daugiau nei 2 minutes užsidirbo penktąją pražangą ir baigė rungtynes anksčiau laiko.

Likus rungtyniauti 27 sekundes po Dž.Musos tikslių baudos metimų „Real“ atsiliko vienu tašku – 94:95. Visgi, šeimininkai nusprendė neprasižengti prieš monegaskus, o tuo pasinaudojęs M.Jamesas išeikvojo visą atakos laiką ir nors jo metimas skriejo pro šalį, „Karališkojo“ klubo krepšininkai nebeturėjo laiko užpulti.

D.Motiejūnas nugalėtojų gretose per 24 minutes surinko 8 taškus (3/ 4 dvit., 0/3 trit., 2/2 dvit.), 3 atkovotus kamuolius ir 7 naudingumo balus.

M.Jamesas vedė „Monaco“ ekipą į pergalę. Įžaidėjas per 35 minutes pelnė 28 taškus (4/11 dvit., 4/7 trit., 8/12 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

„Real“: Džananas Musa 24, Walteris Tavaresas 17, Sergio Llullas ir Guerschonas Yabusele po 12.

„Monaco“: Mike’as Jamesas 28, Jordanas Loydas 18, Alpha Diallo 12.

„Monaco“ ekipa turėdama 9 pergales po 12 rungtynių rikiuojasi antroje pozicijoje. „Real“ laimėjo 8 rungtynes ir užima ketvirtąją vietą.

Praėjusiame sezone abejas rungtynes laimėjo Madrido ekipa.