Galingai aikštėje siautėjęs D. Sabonis prisipažino: „Kings“ trenerio išvarymas padėjo palaužti „Raptors“

De'Aaronas Foxas pelnė 27 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, Domantas Sabonis pridėjo 21 tašką ir net 20 atkovotų kamuolių, o „Sacramento Kings“ (12/15) trečiadienio vakarą 124:123 (23:31, 36:31, 29:32, 36:29) po dramatiškos akistatos pabaigos įveikė „Toronto Raptors“ (13/15) atstovus. „Kings“ tapo pirmąja ne Atlanto diviziono komanda, kuri sugebėjo laimėti Kanadoje.

Domantas Sabonis<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2022-12-15 07:04, atnaujinta 2022-12-15 07:40

„Kings“ treneris Mike'as Brownas šioje dvikovoje buvo išvarytas trečiame kėlinyje likus kovoti 9 min. dėl antrosios trechninės pražangos, tačiau tai nesutrukdė Sakramentui nugalėti: strategas buvo išvarytas iš aikštės po to, kai dėl nesportinės pražangos D.Foxui išbėgo aiškintis į aikštę.

„Jis dengia mūsų nugaras, – apie M.Browno išvarymą po mačo kalbėjo D.Sabonis. – Tai buvo labai svarbus momentas. Man atrodo, kad šis išvarymas turėjo didelės įtakos, kad pasikeistų visa mačo nuotaika“.

D.Sabonis per 40 minučių surinko 21 tašką (10/13 dvit., 1/1 baud.), 20 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį bloką ir 5 klaidas.

Sakramento ekipa buvo pralaimėjusi tris iš pastarųjų keturių Rytų konferencijos išvykos mačus, tačiau į Kanadą buvo atvykusi po pergalės prieš „Philadelphia 76ers“.

„Raptors“ gretose Scottie Barnesas pelnė 27 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, tačiau tai neišgelbėjo „Raptors“ nuo trečiojo pralaimėjimo iš eilės.

„Tai buvo laimėtos rungtynės, – tikino Toronto ekipos žaidėjas S.Barnesas. – Manau, kad turėjome laimėti šią dvikovą, bet viskas pasisuko keistai.“

Sakramento klubas metė net 46 tritaškius ir pataikė 17, tuo tarpu „Raptors“ įmetė vos 6 iš 21 – tai blogiausias sezono pasirodymas.

„Raptors“ ekipa antrajame kėlinyje pirmavo 16 taškų persvarą – 41:25, tačiau ketvirtame kėlinyje D.Sabonis išlygino rezultatą – 103:103.

„Kings“ perėmė iniciatyvą paskutinę kėlinio minutę, kai išsiveržė į priekį 122:117. Tačiau šeimininkai sugebėjo prisivyti iki 121:123.

Tuomet, kai buvo likę žaisti 6 sek., D.Foxas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o priverstinis Pascalio Siakamo dvitaškis tapo tik menka paguoda.

„Raptors“: Fredas VanVleetas 39 (11/17 dvit., 2/8 trit., 11/11 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Scottie Barnesas 27 (8/13 dvit., 10 rez. perd.), Pascalis Siakamas 19 (6/18 dvit.).

„Kings“: De'Aaronas Foxas 27 (5/15 dvit., 4/8 trit., 5/7 baud., 6 atk. kam., 10 rez. perd.), Malikas Monkas 24 (5/10 trit.), Domantas Sabonis 21 (10/13 dvit., 20 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.), Terence'as Davisas 19 (5/12 trit.), Harrisonas Barnesas 12, Keeganas Murray 10.