Neįtikėtiną D. Sabonio pasirodymą vainikavo pergalinga „Kings“ mačo drama

NBA čempionate dramatišką pergalę iškovojo „Sacramento Kings“ (19/15) klubas su Domantu Saboniu, o pats lietuvis įsirašė į lygos istoriją neįtikėtinu pasiekimu. D.Sabonio vedama komanda namie paskutinių sekundžių dramoje 126:125 (30:27, 30:30, 31:30, 35:38) palaužė „Utah Jazz“ (19/19) ekipą.

Domantas Sabonis<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Dec 31, 2022, 8:38 AM, atnaujinta Dec 31, 2022, 9:30 AM

Domantas Sabonis šioje dvikovoje iš žaidimo pataikė visus 12 metimų ir surinko 28 taškus. Šimtaprocentinį pataikymą po 12 metimų „Kings“ klube dar nebuvo niekas pasiekęs.

Be to, puolėjas tapo vos trečiuoju NBA krepšininku, kuriam per rungtynes pavyko sumesti visus 12 metimų.

Pirmosios trys įspūdingo pataikymo vietos priklauso garsiam Wiltui Chamberlainui, kuris be klaidų sumetė per mačus 18, 16 ir 15 metimų.

Taip pat visus 12 metimų iš žaidimo D.Sabonis pataikė 2018 metų spalio 31 dieną, kai įmetė 30 taškų į Niurjoko „Knicks“ krepšį.

Rezultatyviau už D.Sabonį „Kings“ ekipoje žaidė tik Kevinas Huerteris, pelnęs 30 taškų. 24 taškus ir 10 rezultatyvių perdavimų pridėjo De‘Aaronas Foxas.

Būtent K.Hurterio tritaškis, pataikytas, kai ketvirtajame kėlinyje buvo likę žaisti 9 sekundes, tapo lemtingu.

Paskutinę mačo minutę „Jazz“ pirmavo 124:121, tačiau šeimininkai po trijų atsikovotų kamuolių paskutinėmis sekundėmis persvėrė rezultatą 126:125. „Jazz“ dar turėjo šansą išplėšti pergalę, bet L.Markkanenas iš vidutinio nuotolio metė netiksliai.

D.Sabonis buvo vienas iš pergalės kalvių – 37 minutės, 28 taškai (10/10 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 2/3 baudų metimų), 11 atkovotų ir 7 prarasti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai bei 3 pražangos.

„Karaliai“ Vakarų konferencijoje žengia penkti, tiek pat pergalių, tačiau keturiais pralaimėjimais daugiau turintys „Jazz“ užima vos dešimtąją vietą.

„Jazz“: Lauri Markkanenas 36 (1/7 tritaškių, 5 atk. kam.), Jordanas Clarksonas 25 (9 rez. perd., 8/10 dvitaškių), Mike’as Conley 17 (8 rez. perd., 4/8 tritaškių), Walkeris Kessleris 11.

„Kings“: Kevinas Huerteris 30 (6/10 tritaškių), Domantas Sabonis 28 (11 atk. kam., 8 rez. perd., 7 klaidos), De’Aaronas Foxas 24 (10 rez. perd., 1/5 tritaškių), Harrisonas Barnesas 10.