Pagirios Memfyje: Jonas Valančiūnas ir „Pelicans“ metus palydėjo tragišku pasirodymu

Ja Morantas pelnė 32 taškus ir atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus, o „Memphis Grizzlies“ ekipa šeštadienio vakarą galiausiai pritrėškė „New Orleans Pelicans“ atstovus su Jonu Valančiūnu 116:101 (31:25, 22:25, 30:29, 33:22). Prieš buvusi savo klubą lietuvis sužaidė vienas iš prasčiausių šio sezono NBA rungtynių.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jan 1, 2023, 8:25 AM, atnaujinta Jan 1, 2023, 6:46 PM

Desmondas Bane'as pelnė 18 taškų, o Stevenas Adamsas surinko 10 taškų ir atkovojo rekordinius sau 21 kamuolį po krepšiu, o namie kovojęs „Grizzlies“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Ketvirtajame kėlinyje „Grizzlies“ smėgo „Pelicans“ nokautuojantį smūgį, kai kėlinį pradėjo spurtu 19:4. Po jo svečiai iš Naujojo Orleano neatsitiesė.

Lietuvis J.Valančiūnas prieš savo ankščiau buvusią ekipą, kurioje kovojo 2019-2021 metais, sužaidė vieną iš prasčiausių dvikovų šiame sezone – per 22 minutes pelnė vos 6 taškus, atsikovojo 6 kamuolius, tačiau dėl pražangų limito išnaudojimo buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių žaidėjų suolo.

„Mes tiesiog sukome tą pačią schemą: perdavimas, palauk, mesk, ginkis. Tačiau gynyboje buvome drausmingi, – sakė Memfio treneris Tayloras Jenkinsas. – Mes pataikėme kelis sunkius metimus, tačiau nesuteikėme „Pelicans“ antrųjų šansų puolime“.

Zionas Williamsonas pelnė 20 taškų „Pelicans“ gretose, o Trey Murphy III pridėjo 15. Penktadienio pergalę prieš Filadelfijos klubą sukūręs bei 42 taškus su 11 pataikytų tritaškių pelnęs CJ McCollumas šįkart sukrapštė vos 10 taškų, pataikęs tik 1 tolimą metimą iš 7.

„Tai puikus rezultatas, kai mes bėgame po jų prarastų kamuolių į priekį“, – tikino Memfio ekipos lyderis J.Morantas, rodydamas statistiką. „Grizzlies“ po pavogtų 14 kamuolių ir greitų atakų jo ekipa pelnė 23 taškus.

„Pelicans“ žaidė trečiąsias rungtynes ​​per keturias dienas. Nors Naujojo Orleano treneris Willie Greenas pripažino, kad tai galėjo lemti jo ekipos subyrėjimą ketvirtame kėlinyje, tačiau jis vengė naudotis šiuo faktų kaip pasiteisinimu.

„Tai tik „Grizzlies“ nuopelnas, – sakė W.Greenas. – Maniau, kad jie yra fiziškesnė komanda ir jie buvo visą laiką vienu žingsniu priekyje“.

„Grizzlies“: Ja Morantas 32 (8 rez. perd.), Desmondas Bane‘as 18, Jarenas Jacksonas 17, Brandonas Clarke‘as 12, Stevenas Adamsas 10 (21 atk. kam.), Johnas Koncharas ir Tyusas Jonesas (8 rez. perd.)– po 8.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 20 (9 atk. kam.), Trey‘us Murphy 15, Jaxsonas Hayesas 13, Naji Marshallas 12, Willy Hernangomezas 11 (7 atk. kam.), C.J.McCollumas 10.