Dar vieną dvigubą dviženklį pelnęs D. Sabonis su „Kings“ išgyveno dramą – pergalę šventė tik po teisėjo sprendimo

Domantas Sabonis ir vėl buvo negailėstingas varžovams, tačiau dar viena „Sacramento Kings“ (20/16)pergalė buvo su dramos priskoniu. Išvykoje žaidusi „Kings“ paskutinėmis sekundėmis išsiveržė į priekį, tačiau suomio Lauri Markkaneno metimas su sirena galėjo viską apversti aukštyn kojomis. Vis dėlto vaizdo įrašą peržiūrėję arbitrai neįskaitė taškų ir Sakramentas palaužė namie kovojusią „Utah Jazz“ 117:115 (23:25, 25:28, 28:38, 29:26).

Domantas Sabonis<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jan 4, 2023, 7:26 AM

Tai buvo jau penktasis iš eilės „Jazz“ (19/21) pralaimėjimas, kuris dar ir buvo itin apmaudus.

De'Aaronas Foxas pelnė 22 iš 37 taškų vien per ketvirtąjį kėlinį, įskaitant lemiamą metimą, likus žaisti 0,4 sekundės. Po jo „Kings“ pirmavo 117:115.

Per visą aikštė mestą kamuolį pagavo suomis L.Markkanenas ir baveik vienu lietimu įmetė į varžovų krepšį.

Tačiau po vaizdo peržiūros buvo nutarta, kad krepšininkas dar turėjo rankose kamuolį, kai jau skambėjo finalinė sirena.

D.Sabonis šiame mače buvo arti dar vieno savo trigubo dviženklio, pelnęs 21 tašką (8/12 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud.) , atsikovojęs 14 kamuolių ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo jau 14-asis D.Sabonio dvigubas dviženklis iš eilės ir 27-asis šiame sezone.

Lietuvos rinktinės puolėjas šioje dvigubų dviženklių statistikoje yra nepralenkimas, o jam įkandin žengia „Denveri Nuggets“ žvaigždė Nikola Jokičius.

„Jazz“ visą mačą buvo priversta vytis – po to, kai pirmame kėlinyje atsiliko 17:31, Jutos atstovai tik ir bandė sugrįžti į kovą.

Tai jiems pasisekė ne vien tik pastangų, tačiau ir kieto puolimo dėka. Jie 26 „Kings“ padarytas pražangas pavertė 29 pataikytomis baudomis, tačiau lemiamu momentu šis ginklas nesuveikė.

Rungtynių herojumi tapęs D.Foxas per 37 minutes pelnė 37 taškus (14/17 dvit., 1/5 trit., 6/8 baud.), atsikovojo 3 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Šeimininkų komandoje rezultatyviausias buvo tas pats L.Markkanenas, kuris per 36 minutes pelnė 28 taškus (5/8 dvit., 1/7 trit., 15/15 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Jazz“: Lauri Markkanenas 28, Jordanas Clarksonas 24 (5/10 trit.), Mike'as Conley 18, Malikas Beasley 16.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 37, Domantas Sabonis 21, Harrisonas Barnesas 19, Kevinas Huerteris ir Keeganas Murray po 16.