„Baskonia“ nepasinaudojo šansu likti Eurolygos olimpe – pralaimėjo autsaiderei ALBA

Vitorijos „Baskonia“ nepasinaudojo nuostabia galimybe pratęsti pergalingą žygį Eurolygoje ir išlikti turnyro lydere. Baskų klubas, kuriam atstovauja penki Baltijos šalių krepšininkai, nesėkme baigė pirmąjį Eurolygos ratą – nusileido išvykoje autsaiderei Berlyno ALBA 84:85 (20:27, 28:27, 19:23, 17:8).

Rokas Giedraitis<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jan 5, 2023, 7:40 PM, atnaujinta Jan 5, 2023, 10:11 PM

Vokiečiai stengėsi diktuoti sąlygas ir trečiame kėlinyje turėjo dviženklę persvarą – 66:56. Net ir ketvirto kėlinio 2 min. skirtumas buvo saugus – 70:60, o jau tuomet baskai spurtavo 11:0 ir jau buvo priekyje – 81:80.

Likus 2 minutėms Maodo Lo pataikė tritaškį – ALBA pirmavo 85:84, tačiau po to nė vienai iš komandų pasižymėti nepavyko.

21 minutę žaidęs Tadas Sedekerskis pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 3/4 baudos metimai), sugriebė 6 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

Rokas Giedraitis per 21 minutę įmetė 10 taškų (2/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), sugriebė 6 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

ALBA: Jaleenas Smithas 18 (3/7 tritaškiai), Maodo Lo (0/4 tritaškiai), Tamiras Blattas (9 rez. perd.) ir Louisas Olinde (7 atk. kam.) po 11, Johannesas Thiemannas 10 (6 atk. kam.).

„Baskonia“: Pierria Henry 19 (4/9 tritaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd., 24 naud. bal.), Markusas Howardas 17 (3/6 tritaškiai), Dariusas Thompsomas 15 (5 rez. perd., 18 naud. bal.), Rokas Giedraitis 10.

Įspūdingai žaidusi Vitorijos komanda iki ketvirtadienio turėjo šešių pergalių iš eilės.

Praėjusiame ture baskai net įveikė Madrido „Real“ atstovus 92:86.

Tuo tarpu vokiečiai yra visiški Eurolygos autsaideriai. Tačiau ALBA praėjusiame ture nutraukė net 12 iš eilės nesėkmių seriją ir palaužė išvykoje Vilerbano ASVEL 91:79.