Pergalingas „Žalgirio“ naujokų krikštas – Italijoje patiestas „Virtus“ klubas

Kauno „Žalgiris“ (10/8) antrąjį Eurolygos turą pradėjo su dviem naujokais savo komandoje, tačiau tai nesutrukdė Lietuvos ekipai švęsti pergalės. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 87:77 (24:13, 16:23, 20:24, 27:17) nugalėjo Bolonijos „Virtus“ (8/10) ekipą.

„Virtus“ – „Žalgiris“<br> zalgiris.lt nuotr.
 „Virtus“ – „Žalgiris“<br> zalgiris.lt
 I. Tayloras<br> Zalgiris twitter nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 10, 2023, 8:30 PM, atnaujinta Jan 10, 2023, 11:33 PM

Kauno „Žalgiris“ nuo pirmųjų akimirkų kontroliavo situaciją aikštelėje ir sužaidus kiek daugiau nei 8 minutes žalgiriečiai jau turėjo 14 taškų persvarą – 20:6.

Visgi, Sergio Scariolo auklėtiniai nepalūžo ir jau antrajame kėlinyje sužaidę gerai pabaigą sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 4 taškų – 36:40.

Paskutiniąją trečiojo ketvirčio minutę „Virtus“ pirmą kartą sugebėjo išsiveržti į priekį, tačiau komandos į lemiamą kėlinį žengė rezultatui esant lygiam – 60:60.

Gerą toną lemiamame kėlinyje uždavė „Žalgirio“ naujokas Isaiah Tayloras, kuris pelnė 5 taškus paeiliui. Nuo to laiko kauniečiai nebepaleido persvaros ir į paskutinę minutę žengė su tų pačių 5 taškų persvara (79:74).

Šį prasidėjo dviem Rolando Šmito taškais, o po perimto kamuolio Ignui Brazdeikiui pelnius 2 taškus „Žalgiris“ įgijo 9 taškų pranašumą ir užsitikrino pergalę.

Kauniečių gretose naudingiausiai rungtyniavo R.Šmitas. Latvis per 24 minutes pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 26 naudingumo balus.

„Virtus“ gretose nesustabdomas buvo Milošas Teodosičius. Serbas per 25 minutes surinko 21 tašką (3/5 dvit., 3/7 trit., 6/6 baud.), 2 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 12 rezultatyvių perdavimų, 2 klaidas ir 28 naudingumo balus.

„Virtus“: Milošas Teodosičius 21, Semi Ojeleye 11, Mamas Jaiteh 9.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas ir Ignas Brazdeikis po 17, Edgaras Ulanovas 15.

„Žalgiris“ praėjusiame ture užtikrintai 85:66 įveikė Stambulo „Fenerbahce“ ir su 10 laimėjimų rikiuojasi 7-oje pozicijoje.

„Virtus“ prieš tai buvo laimėjusi 2 rungtynes paeiliui ir su 8 pergalėmis užima 12-ąją vietą.

Pirmoji komandų akistata Kaune baigėsi „Žalgirio“ pergale 68:65.