J. Valančiūno pastangos tempti už ausų „Pelicans“ buvo bevaisės: „Heat“ smaginosi Naująjame Orleane

Vidurio puolėjas Bamas Adebayo pelnė 26 taškus, o „Miami Heat“ komanda (25/21) trečiadienio vakarą neturėjo jokių problemų svetimoje aikštėje su Jono Valančiūno „New Orleans Pelicans“ 124:98 (36:23, 34:28, 28:25, 26:22). Majamio atstovai pirmavo nuo antrosios akistatos minutės ir dvikovą užbaigė laimėdami visus keturis kėlinukus.

Jonas Valančiūnas.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jan 19, 2023, 6:57 AM, atnaujinta Jan 19, 2023, 8:58 AM

Jimmy Butleris Majamiui pridėjo 18 taškų, Gabe'as Vincentas pataikė keturis tritaškius, o „Heat“ iškovojo jau ketvirtą pergalę per penkias rungtynes.

Tuo tarpu „Pelicans“ (26/19) gretose išsiskyrė 21 tašką pelnęs CJ McCollumas. Pastaruoju metu „Pelicans“ stringa: klubas pralaimėjo septynias akistatas iš 10, žaisdami be traumuoto puolėjo Ziono Williamsono.

Jis praleido jau aštuntąją akistatą dėl dešinės šlaunies traumos, o kitas ekipos narys Brandonas Ingramas dėl kairės rankos piršto traumos praleidžia jau 26-ąjį mačą.

Naujojo Orleano ekipoje sužibėjo 30-metis lietuvis J.Valančiūnas, kuris pasižymėjo dvigubu dviženkliu: per 25 minutes pelnė 18 taškų (8/11 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 10 kamuolių, 4 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Būtent jo pastangomis trečiajame kėlinyje šeimininkai trumpam sumažino skirtumą nuo 19 iki 12 taškų, tačiau Majamis po šios atkarpos ir vėl atitrūko.

Majamis pirmavo pirmame ketvirtyje 20 taškų skirtumu, kai po G.Vincento tritaškio rezultatas tapo 30:10. „Pelicans“ atsakė spurtu 10:2 ir trumpam priartėjo iki 33:23, tačiau jau antrojo kėlinio viduryje skirtumas buvo nepadorus 54:21.

Majamio krepšininkai pirmą kartą per visą komandų kovų istoriją per du kėlinius pelnė 70 taškų.

26 taškų pralaimėjimas yra didžiausia „Pelicans“ nesėkmė šį sezoną. Prieš tai Naujasis Orleanas Jutoje ir Memfyje nusileido 21 taško skirtumu.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 21 (3/8 dvit., 5/9 trit., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 18 (8/11 dvit., 10 atk. kam., 4 kld.), Naji Marshallas 12, Jose Alvarado 11.

„Heat“: Bamas Adebayo 26 (11/15 dvit., 8 atk. kam., 28 naud.), Jimmy Butleris 18, Gabe'as Vincentas (4/8 trit., 5 atk. kam.) ir Maxas Strusas (4/10 trit., 10 rez. perd.) po 16, Tyleris Herro 14 (6/6 dvit.).