Apmaudžią „Pelicans“ nesėkmę paskutinę sekundę prieš „Nuggets“ J. Valančiūnas stebėjo tik iš šono Naujasis Orleanas patyrė penktą nesėkmę iš eilės

Po šlaunies traumos į aikštę sugrįžęs „Denver Nuggets“ (34/14) lyderis Nikola Jokičius antradienį ir vėl šėlo – pelnė 25 taškus, atsikovojo 11 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o jo metimas likus iki finalinės sirenos 16,9 sekundės padėjo Vakarų konferencijoje pirmaujančiam „Nuggets“ palaužti išretėjusią „New Orleans Pelicans“ 99:98 (28:24, 35:23, 20:27, 16:24).

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jan 25, 2023, 7:06 AM, atnaujinta Jan 25, 2023, 7:29 AM

Jamalas Murray'us nugalėtojams pelnė 25 taškus, o „Nuggets“ ekipai, kuri pirmavo beveik visas rungtynes, turėjusi vienu metu net ir 19 taškų skirtumą.

Tačiau pergalę išvykoje bandžiusi iškovoti Jono Valančiūno „Pelicans“ (26/22) dantimis kabinosi į varžovą ir galiausiai paskutinėmis mačo sekundėmis išsiveržė į priekį: po sėkmingos atkarpos, likus grumtis 37 sek., Naujasis Orleanas buvo priekyje 98:97.

Po to, kai N.Jokičius vėl išvedė Denverį į priekį, „Pelicans“ turėjo net tris bandymus, kad laimėtų akistatą per paskutines sekundes, tačiau visi metimai buvo nesėkmingi ir „Pelicans“ kol pralaimėjo penktą kartą iš eilės.

Iš pradžių C.J. McCollumas prametė dvitaškį, o Herbas Jonesas nesugebėjo jo pataisyti. Vis dėlto kamuolį atsikovoję svečiai paprašė minutės pertraukėlės, o po jos C.JMcCollumas ir vėl pabandė laimę, tačiau mestas tritaškis nesiekė net lanko.

„Pelicans“ gynėjas šiame mače prametė visus 8 mestus tritaškius, o jo ekipa pataikė vos 5 tolimus metimus iš 26 bandymų.

N.Jokičius per pirmąjį kėlinį pelnė 11 taškų, o ir vėl išėjęs antrame padėjo ekipai spurtuoti 13:0. Įpusėjus antram kėliniui savo galią rodė ir kitas Denverio atstovas J.Murray'us, kuris pelnė tuomet 19 taškų, o Denveris pirmavo 63:47.

Po didžiosios pertraukos jau „Pelicans“ siekė sugrįžti į žaidimą, bet paskutiniosios dvikovos akimirkos buvo nevykusios.

Lietuvis J.Valančiūnas šįkart žaidė 18 minučių, per kurias pelnė 14 taškų (4/8 dvit., 1/1 trit., 3/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius, 2 kartus suklydo, blokavo varžovų metimą ir 4 sykius prasižengė.

Jis sėkmingo „Pelicans“ trečiojo kėlinio viduryje gavo ketvirtą pražangą, po kurios atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo ir daugiau nebepasirodė.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 20 (9/14 dvit., 0/8 trit., 4 rez. perd., 6 kld.), Jose Alvarado 17 (7/8 dvit.), Jonas Valančiūnas 14 (4/8 dvit., 9 atk. kam.), Willy Hernangomezas 12.

„Nuggets“: Nikola Jokičius (9/11 dvit., 2/4 trit., 11 atk. kam., 10 rez. perd., 37 naud.) ir Jamalas Murray'us po 25, Bruce'as Brownas ir Aaronas Gordonas po 11.