Savo žiūrovams nervus gadinęs „Lietkabelis“ Europos taurėje įveikė vienus iš grupės lyderių

Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelis“ Europos taurės namų varžybose 92:88 (16:18, 24:13, 32:16, 20:41) palaužė grupės lyderius – Burgo JL krepšininkus.

Gediminas Orelikas<br> Eurocup nuotr.

Jan 25, 2023, 6:48 PM, atnaujinta Jan 25, 2023, 9:14 PM

Rungtynes svečiai pradėjo dviem tiksliais tritaškiais, o panevėžiečiai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus kelias minutes (3:8). Prancūzijos ekipa buvo padidinusi pranašumą iki devynių taškų, bet kėliniui artėjant prie pabaigos šeimininkai neleido jiems pabėgti – Gediminas Orelikas pataikė tritaškį, o Stefanas Peno dvitaškiu rezultatą išlygino (14:14).

Antrojo kėlinio pradžioje lygybę dar kartą atstatė tritaškį įsmeigęs Paulius Murauskas (22:22), o netrukus dar vienuolik taškų be atsako tolimais metimais ir baudomis surinko G.Orelikas, išvesdamas „Lietkabelį“ į priekį dviženkliu skirtumu (33:22). Visgi JL dukart sėkmingai apsigynė ir priartėjo po Frantzo Massenat ir Jameso Palmerio dvitaškių (36:31), tačiau per likusį kėlinio laiką keturias taškais atsakė ir šeimininkai (40:31).

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiai nesustojo – G.Maldūno dvitaškis ir dar trys G.Oreliko taškai leido vėl įgyti dviženklę persvarą (45:33). Netrukus šeimininkai įjungė dar aukštesnę pavarą, surengė spurtą 10:0 ir įgijo rekordinį pranašumą (55:33). Įspūdingą kėlinį vainikavo Rubštavičiaus tritaškis su sirena, dar padidinęs „Lietkabelio“ atotrūkį (72:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Burgo ekipa prarado galvą susižeidusį Maxime’ą Courby. Svečiams irgi pavyko sužaisti kiek geresnę atkarpą: keturis taškus paeiliui pelnė J.Palmeris, Pelos pridėjo dvitaškį, dar vieną tritaškį įsmeigė F.Massenat ir JL sumažino deficitą iki vienženklio (75:69). Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei tritaškį pataikė Julienas ir dar labiau priartino svečius (84:80), dviem taškais atsakė Stefanas Peno (86:80).

Po minutės pertraukėlės iš toli vėl pasižymėjo Julienas, bet Jamelas Morrisas realizavo baudų metimus (88:83). Šou ketvirtajame kėlinyje tęsė Palmeris, pelnęs dar du taškus (88:85), tačiau Amida Brimah buvo nubaustas nesportine pražanga, Paulius Murauskas sumetė baudų metimus, netrukus tą padarė ir J.Morrisas (92:85). Savo atsaką svečiams dar pavyko surengti, bet laiko pergalei pasiekti nebeužteko.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 27, Jamelas Morrisas 14, Vytenis Lipkevičius 11.

JL: Jamesas Palmeris 31, Axelis Julienas 14, Frantzas Massenatas ir Isiaha Mike’as po 10.

Panevėžiečiai Europiniame fronte nutraukė 4 pralaimėjimų seriją.

„Lietkabelis“ po 11 rungtynių savo sąskaitoje turi 5 pergales ir A grupėje užima 8-ąją vietą.

JL ekipa laimėjo 8 rungtynes ir po pralaimėjimo nukrito į antrąją vietą.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Burgo klubas laimėjo 86:73.