Po susidūrimo su J. Valančiūnu traumą gavo L. Dončičius, o „Pelicans“ skęsta pralaimėjimų liūne

Luka Dončičius pelnė net 31 tašką prieš pasitraukdamas iš aikštės dėl patirtos dešiniojo kulno traumos, o „Dallas „Mavericks“ (28/25) be į „Visų žvaigždžių“ mačą išrinkto slovėno atsilaikė prieš „New Orleans Pelicans“ klubą 111:106 (40:22, 30:21, 25:33, 16:30) bei dar labiau pagilino Jono Valančiūno komandos krizę. Dabar „Pelicans“ (26/27) savo sąskaitoje turi 10 nesėkmių iš eilės.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Traumą gavęs Luka Dončičius.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Feb 3, 2023, 7:51 AM

Dalaso klubo sirgaliai pradėjo aikčioti ir galvomis kraipyti trečiame kėlinyje, kai atakuojantį L.Dončičių sustabdė Jonas Valančiūnas, o šis krisdamas ant parketo ne itin sėkmingai pastatė koją.

Atakuojantį ir įkrauti kamuolį į krepšį siekusį slovėną ranka stabdė Brandonas Ingramas, o šis dar ir atsitrenkė į J.Valančiūną.

L.Dončičius šiaip ne taip pasiekė savo ekipos suolelį, dar pabandė pasėdėti, tačiau atsistojusi 23-ejų žvaigždė sušaukė iš skausmo ir nusivylimo – jis nušlubavo į rūbinę, net nežiūrėdamas į Dalaso ekipos atsraginių žaidėjų suolą.

Kai tai įvyko, likus trečiame kėlinyje kovoti beveik 7 min. „Mavericks“ pirmavo 27 taškais – 81:54, o jau ketvirtame kėlinyje skirtumas buvo sumenkęs iki 4 taškų po Herberto Joneso dėjimo.

26 taškus pelnęs B.Ingramas nepataikė dvitaškio, kuris ekipos deficitą būtų sumažinęs iki dviejų taškų, o „Mavericks“ paskutinėmis mačo sekundėmis pataikė baudų metimus ir padarė viską, kad „Pelicans“ neišvyktų iš Dalaso su pergale.

Naujojo Orleano ekipa į rungtynes atvyko tik jų dieną, nes dėl žiemiškų ji nuo antradienio vakaro buvo įstrigusi Denveryje.

Trijų rungtynių kelionę po varžovų aikštes baigęs Naujojo Orleano klubas kovojo jau 16-ąją mačą žaidė be „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvio traumuoto Ziono Williamsono ir pralaimėję turi pastaruoju metu ilgiausią nesėkmių seriją. 2019–2020 metų sezone „Pelicans“ turėjo 13 pralaimėjimų seriją.

J.Valančiūnas šioje dvikovoje per 22 minutes pelnė 16 taškų (5/10 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 6/6 baudų metimų), atsikovojo 13 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“: Luka Dončičius 31 (8 atk. kam.), Spenceris Dinwiddie 21 (4/19 metimų), Joshas FGreenas 15 (4 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 13 (7 atk. kam.), Davis Bertanis (3/3 tritaškių) ir Timas Hardaway’us (2/12 tritaškių) – po 9.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 26 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), C.J.McCollumas 19 (8 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 16 (13 atk. kam.), Naji Marshallas 11, Larry Nance’as 10 (12 atk. kam.), Trey’us Murphy ir Herbertas Jonesas (3 per. kam.) po 9.