Kelio traumą patyręs Jonas Valančiūnas nebaigė rungtynių, bet „Pelicans“ nutraukė 10 pralaimėjimų seriją Akistata su D. Saboniu gali neįvykti

NBA čempionate naktį iš šeštadienio į sekmadienį Jonas Valančiūnas patyrė traumą, bet jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (27/27) ekipa namuose 131:126 (30:32, 31:40, 42:34, 28:20) įveikė „Los Angeles Lakers“ (25/29) krepšininkus.

Jonas Valančiūnas.<br> AP/Scanpix nuotr.

Feb 5, 2023, 7:56 AM, atnaujinta Feb 5, 2023, 8:58 AM

Tai buvo pirmoji pergalės po juodos 10 pralaimėjimų serijos, kuri bloškė komandą iš lyderių į dugną.

„Pelicans“ dabar Vakarų konferencijoje yra dešimti, tačiau skirtumai nėra dideli: trečią ir tryliktą komandas skiria 4 pergalės.

30-metis J.Valančiūnas negalėjo pasidžiaugti pergales pabaigoje, nes trečiojo kėlinio pabaigoje dėl kelio traumos jis paliko aikštę.

Traumos rimtumas paaiškės po magnetinio rezonanso tyrimų.

Gali būti, kad sekmadienio naktį laukiama dviejų lietuvių akistata ir neįvyks: „Pelicans“ namie žais su Domanto Sabonio atstovaujama „Sacramento Kings“.

Iki traumos J.Valančiūnas per 24 min. pelnė 18 taškų (9/12 dvitaškių, 0/1 tritaškių), atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir vieną kartą prasižengė.

Po dviejų kėlinių „Pelicans“ atsiliko 61:73, bet trečiajame ėmė mažinti skirtumą, o paskutiniame ketvirtyje galutinai perėmė iniciatyvą rezultatyviose rungtynėse be gynybos.

„Pelicans“ lyderis buvo 35 taškus pelnęs Brandonas Ingramas.

„Lakers“ ekipai Antonio Davisas pelnė 34 taškus, o LeBronas Jamesas – 27.

NBA karaliui liko pelnyti 35 taškus, kad pavytų visų laikų rezultatyviausią NBA žaidėją Kareemą Abdul-Jabarą.

Dabar L.Jamesas yra pelnęs 38 352 taškus, o K.Abdul-Jabbaras – 38 387.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 35 (5 atk. kam.), CJ.McCollumas 23 (7 rez. perd.), Trey Muprhy 21 (4/9 tritaškių, 5 atk. kam.), Jonas Valančiūnas (14 atk. kam.) ir Jose Alvarado po 18, Larry Nance‘as 10 (9 atk. kam.).

„Lakers“: Anthony Davisas 34 (14 atk. kam.), LeBronas Jamesas 27 (1/7 tritaškių, 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Russellas Westbrookas 15, Troy‘us Brownas 13 (6 atk. kam.), Lonnie Walkeris 11.