Su „mediniu medaliu“ likęs G. Žibėnas: „Kad 95 proc. arenos yra prieš „Rytą“, turime panaudoti kaip motyvaciją“

Ambicijų laimėti Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) trofėjų neslėpęs Vilniaus „Rytas“ turėjo tenkintis kova dėl trečiosios vietos, o ir joje gavo niuksą. Sekmadienį Šiauliuose vykusiame mažajame turnyro finale vilniečiai 88:91 nusileido Panevėžio „Lietkabelio“ ekipai.

„Rytas“ pralaimėjo mažąjį KMT finalą.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Feb 19, 2023, 6:53 PM, atnaujinta Feb 19, 2023, 7:26 PM

„Sveikinimai „Lietkabeliui“. Abiem komandom tai buvo kova su savimi, o ne su varžovais. Rezultatas mūsų netenkina, bet žaidėjais nesiskundžiu, pastangomis nesiskundžiu.

Šį rezultatą turime panaudoti kaip motyvaciją. Tai, kad 95 proc. arenos yra prieš „Rytą“, turime panaudoti kaip motyvaciją. Dar yra likę du tikslai, turime persigrupuoti ir siekti tikslų“, – po pralaimėjimo kalbėjo „Ryto treneris G.Žibėnas.

Nors po šeštadienį pralaimėto pusfinalio ir prieš Jonavos „CBet“ ekipą praleistų 92 taškų G.Žibėnas turėjo labai daug priekaištų savo auklėtiniams, tačiau, atrodo, kad ir šį kartą krepšinio specialisto auklėtiniai išvadų nepadarė.

Sunkiai gynyboje judėję sostinės klubo žaidėjai vien per pirmąją rungtynių pusę prieš „Lietkabelį“ praleido net 47 taškus.

Nemažai papildomų problemų sukėlė ir trys ankstyvos „Ryto“ lyderio Marcuso Fosterio pražangos, kurios pirmoje mačo pusėje itin apribojo amerikiečio laiką aikštėje.

Tačiau tai buvo tik ledkalnio viršūnė.

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ prie sėkmingo puolimo pridėjo ir gerą darbą gynyboje ir įgijo dviženklį pranašumą – dar trečiajame ketvirtyje komandas skyrė 17 taškų.

Vaizdas ėmė keistis ketvirtajame kėlinyje. „Rytas“ ne tik panaikino deficitą, bet ir įpusėjus ketvirčiui po M.Fosterio taškų su pražanga išsiveržė į priekį. Vis dėlto svarbiausiam šturmui „Ryto“ galia išblėso – iniciatyvą susigrąžinęs „Lietkabelis“ vėl atitrūko nuo varžovų ir šventė pergalę mažajame finale.

Primename, kad didžiajame KMT finale susikaus Kauno „Žalgirio“ ir Jonavos „CBet“ krepšininkai.

– Ko galite pasimokyti iš šio finalinio ketverto?

– Šiuo metu per daug emocijų. Pasimokyti galime iš kiekvienų rungtynių, daug galime pasimokyti iš kiekvienos šio finalinio ketverto sekundės.

– Arena buvo itin priešiškai nusiteikusi. Koks jausmas?

– Tai naudojame kaip motyvaciją.

– Kodėl neveikė greitos atakos?

– Tai ir varžovų gera gynyba, bet ir patys prastai gynėmės, tai atėmė mūsų gerą puolimą.

– Vienoje iš minutės pertraukėlių metu buvote itin emocingas ir palikote savo auklėtinius vienus. Kaip galite pakomentuoti tai?

– Visi mes norime laimėti rungtynes. Emocija yra emocija, tai puošia kiekvieną sporto šaką.

– Kada bus priimtas dėl Jarvio Williamso?

– Kaip ir buvome pranešę, sprendimas bus priimtas FIBA langų metu.

– Ar „CBet“ gali pateikti dar vieną staigmeną?

– Sunku su prognozėmis. Tegul laimi stipresnė komanda. „Žalgiris“ turės papildomos motyvacijos po pralaimėjimo LKL, taip pat ir „Žalgirio“ rotacija platesnė, bet tos taurės visoje Europoje pasižymi nenuspėjamumu.