Lemiamus kamuolius atkovojęs Ą. Tubelis atvedė „Wildcats“ krepšininkus į pergalę konferencijos finale

Ąžuolo Tubelio vedamas „Arizona Wildcats“ (28/6) universitetas NCAA „Pac-12“ konferencijos turnyro finale Las Vegase 61:59 (33:34, 28:25) įveikė „UCLA Bruins“ krepšininkus.

Ą. Tubelis.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Mar 12, 2023, 8:08 AM, atnaujinta Mar 12, 2023, 8:10 AM

„Bruins“ krepšininkai didžiąją antrojo kėlinio dalį kontroliavo situaciją, tačiau susikurti didesnės persvaros nesugebėjo.

Paskutinė rungtynių minutė prasidėjo „Wildcats“ krepšininkams atsiliekant minimaliu skirtumu 57:58. Apsigynę Arizonos krepšininkai išskubėjo į puolimą, tačiau neradę gero varianto kaip užpulti varžovus patikėjo tolimą metimą Ą.Tubeliui.

Lietuvio šūvis skriejo pro šalį, tačiau pats Ąžuolas sugebėjo atsikovoti kamuolį ir perdavė jį prie tritaškio stovėjusiam Courtney Ramey. Gynėjas neklydo ir išvedė „Wildcats“ į priekį.

Likus žaisti 7 sekundes prie baudų linijos stojo Tygeris Campbellas, tačiau krepšininkas prametė antrąjį metimą. Kamuolį ir vėl atsikovojo Ą.Tubelis, kuris iš karto ir išprovokavo pražangą.

Nors lietuvis prie baudų linijos ir sulaukė MVP skanduočių, jis taip pat pataikė tik pirmąjį metimą, kas leido Dylanui Andrews su sirena išmesti tritaškį dėl pergalės. Ą.Tubelio komandos laimei, „Bruins“ krepšininko metimas tikslo nepasiekė.

Arizonos universitetas su Ą.Tubeliu praėjusiame sezone taip pat triumfavo „Pac-12“ konferencijos turnyre.

Ą.Tubelis pelnė 19 taškų (5/14 dvit., 0/3 trit., 9/11 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir 2 kartus suklydo.

Ąžuolo brolis Tautvilas aikštelėje nepasirodė.

„Wildcats“: Ąžuolas Tubelis 19, Oumaras Ballo 13, Pelle Larssonas 11.

„Bruins“: Amari Bailey 19, Tygeris Campbellas 16, Jaime'as Jaquezas 13.