Europos taurės mače „Lietkabelis“ paskutiniu metimu nokautavo turkų „Frutti Extra“

Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos laukė maksimalus iššūkis – savo aikštėje A grupėje panevėžiečiai kovojo su praėjusių metų Europos taurės finalininke Bursos „Frutti Extra“ ekipa ir ją palaužė tik po paskutinio tolimo metimo 88:85 (23:24, 12:19, 31:22, 22:20).

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa.<br>G.Šiupario nuotr.
​Nenadas Čanakas<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Mar 22, 2023, 6:29 PM, atnaujinta Mar 22, 2023, 9:47 PM

Pergalė „Lietkabeliui“ vis dar garantuoja siekį išlaikyti aikštės persvarą atkrintamuosiuose mačuose, į kuriuos Lietuvos klubas jau yra patekęs po praėjusio turo.

Panevėžiečiai savo sąskaitoje Europos taurėje jau turi šešias pergales iš eilės.

Nors panevėžiečiai geriau pradėjo mačą ir pirmavo 6:2, svečiai iš Turkijos labai greitai perėmė iniciatyvą 11:10 ir likusį pirmąjį kėlinį pirmavo ir net turėjo keturių taškų persvarą 21:17.

Antrame kėlinyje „Lietkabelis“ buvo persvėręs rezultatą 30:28, tačiau svečiai tuoj pat susigrąžino persvarą 34:30. Bursos atstovai baigiantis kėliniui padidino persvarą iki 6 taškų – 39:33, o galiausiai ilsėtis išėjo žengdami priekyje 43:35.

Trečiame kėlinyje „Lietkabelis“ galiausiai nutarė nežaisti kates-peles ir po Stefano Peno tritaškio išsiveržė į priekį 53:52.

Vis dėlto turkai ir vėl atitrūko 61:56, o šeimininkams prireikė nemažai pastangų sumažinti atsilikimą iki 59:61.

Po trijų ketvirčių „Lietkabelis“ turėjo 1 taško persvarą – 66:65 ir iškart lemiamame ketvirtyje padidino jį iki 4 taškų – 70:65. Įpusėjus ketvirčiui skirtumas nepasikeitė – 78:73 buvo priekyje panevėžiečiai.

Turkai prisivijo lietuvius ir paskutinės minutės bei sekundės virto krepšinio drama.

Paskutinę mačo minutę rezultatas buvo 85:85 ir ir lemiama ataka priklausė panevėžiečiams. Ekipos legionierius Jamelas Morrisas ėmėsi iniciatyvos ir pataikė tritaškį likus žaisti 1,8 sekundės. Tai buvo paskutinis mačo taiklus metimas, nes varžovų desperatiškas tolimas metimas nebuvo taiklus.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 21 (4/6 tritaškiai), Kristianas Kullamae ir Gabrielius Maldūnas po 12, Gediminas Orelikas ir Nikola Popovičius po 9.

„Frutti Extra“: Derekas Needhamas 21, Onuralpas Bitimas 15, Anthony CLemmonsas ir Zachas Auguste‘as po 14, Davidas Dudzinskis 12.

Pirmojo dvikovoje „Frutti Extra“ įveikė panevėžiečius 75:69, o viską lėmė antrasis ir trečiasis kėliniai, kuriuos „Lietkabelis“ nusileido bendru rezultatu 24:40.

Paskutiniame ture panevėžiečiai keliaus į Ispaniją, kur susikaus su vienais grupės lyderių Badalonos „Joventut“ atstovais.