J. Valančiūno šou NBA – lietuvis liko per plauką nuo karjeros rekordo

Penktąją pergalę iš eilės nuskynė Jono Valančiūno atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (38/37) ekipa. Šį kartą ji išvykoje 124:90 (34:14, 24:21, 31:20, 35:35) sutriuškino „Portland Trail Blazers“ (32/42) krepšininkus.

Jonas Valančiūnas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Mar 28, 2023, 7:14 AM, atnaujinta Mar 28, 2023, 7:21 AM

Lietuvis pergalingai pasibaigusioje akistatoje labiausiai spindėjo kovoje dėl atšokusių kamuolių.

30-metis uteniškis per 30 minučių įmetė 10 taškų (4/6 dvit., 2/4 baud.), atkovojo net 21 kamuolį ir blokavo du varžovų metimus.

Aukštaūgis iš Lietuvos liko per plauką nuo karjeros atkovotų kamuolių rekordo. 2020-ųjų vasario 28-ąją vykusioje akistatoje prieš „Sacramento Kings“ jis buvo atkovojęs 25 kamuolius.

Į priekį svečiai šovė dar nuo pirmųjų mačo minučių – par pirmajame rungtynių kėlinyje „Pelicans“ susikrovė net 20 taškų pranašumą.

Po pertraukos lietuvio atstovaujamos komandos persvara kilo į vis labiau neregėtas aukštumas ir vienu metu pasiekė net 35 taškus – 87:52.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose sužaidė 29 taškus įmetęs ir 6 kamuolius atkovojęs Brandonas Ingramas.

Ši pergalė dar labiau padidino „Pelicans“ šansus žengti į NBA įkrintamąsias. Šiuo metu Naujojo Orleano klubas rikiuojasi aštuntoje Vakarų konferencijos turnyrinės lentelės pozicijoje.

Tuo metu pralaimėjimą patyrusi „Trail Blazers“ toje pačioje konferencijoje užima 13-ąją vietą.

„Portland Trail Blazers“: Keonas Johnsonas 20, Kevinas Knoxas 15, Shaedonas Sharpe'as 12.

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 29, C.J. McCollumas 17, Trey Murphy 16, Jonas Valančiūnas 10.