Eurolygos 32-ojo turo lietuviai: daug „Žalgirio“ lyderių, atgijusi A. Gudaičio jėga ir vėl pasislėpęs E. Ulanovas

Eurolygos 32-asis turas Lietuvos krepšininkams buvo vienas iš geriausių šį sezoną. Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Artūras Gudaitis, Rokas Giedraitis daug ką darė vos ne kaip pagal vadovėlį, o maloniausią staigmeną pateikė tritaškiais prapliupęs Karolis Lukošiūnas.

„Žalgiris“ – „Valencia“.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Apr 1, 2023, 10:47 AM, atnaujinta Apr 1, 2023, 11:03 AM

Artūras Gudaitis***

„Panathinaikos“ vidurio puolėjas 5-ąją min. pakeitė antrą kartą prasižengusį G.Papagiannį. Nors A.Gudaitis ilgokai laukė, kada pagaliau pačiupinės kamuolį, pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatyviai pabaigė dvi atakas. Antrojo kėlinio pradžioje lietuviui kilo sunkumų dengiant T.Blacką, bet sunkumai buvo laikini, o varžovų baudos aikštelėje A.Gudaitis tapo viską griaunančia jėga: ne tik užtikrintai rinko taškus (10 taškų iki pertraukos), bet ir atliko tobulą perdavimą D.Williamsui. Po pertraukos vidurio puolėjas pritilo puldamas, bet aklinai užmūrijo PAO baudos aikštelę. Tačiau ketvirtojo kėlinio viduryje A.Gudaitis prasižengė ketvirtąjį kartą.

A.Gudaitis žaidė 21 min., pelnė 12 taškų (5/6 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, perėmė 4 kamuolius ir prasižengė 4 kartus.

„Panathinaikos“ (11–21) atkaklioje Graikijos klubų dvikovoje išvykoje nusileido „Olympiakos“ (23–9) klubui 73:81. Iki trečiojo kėlinio vidurio komandos žengė koja kojon, bet po to „Olympiakos“ įgijo kelių taškų persvarą, kurią išsaugojo iki sirenos. Beje, skirtumas nė karto nebuvo dviženklis.

Ignas Brazdeikis***

„Žalgirio“ starto penketo puolėjas prasiveržęs pelnė taškus pirmojoje rungtynių atakoje. Iki pertraukos I.Brazdeikis kamuolį varinėdavosi kur kas rečiau nei praėjusiose rungtynėse, tačiau sirgalius nudžiugino keliais labai ryškiais blyksniais. Trečiajame kėlinyje I.Brazdeikis pradėjo labai agresyviai žaisti varžovų baudos aikštelėje, o jo veiksmai praplėtė komandos puolimą.

I.Brazdeikis žaidė 25 min., pelnė 15 taškų (5/7 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/3 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Žalgiris“ (17–15) namie įtikinamai nugalėjo „Valencia“ (14–18) komandą 95:74. Svečiai trumpai pirmavo tik antrajame kėlinyje, bet iškart po to, kai „Valencia“ persvėrė rezultatą 37:36, kauniečiai surengė spurtą 16:3, o po pertraukos skirtumas visą laiką buvo dviženklis.

Rokas Giedraitis***

„Baskonia“ starto penketo puolėjas pirmoje rungtynių pusėje komandai puolant daugiau stebėjo negu veikė. Vis dėlto jo reti prasiveržimai varžovams šiek tiek nervų pagadino. Trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai „Fenerbahçe“ dar nebuvo sugniuždyta, nervų pagadino du R.Giedraičio tritaškiai baigiantis atakos laikui, bet labiausiai lietuvis prie pergalės prisidėjo padėdamas komandos vidurio puolėjams gintis baudos aikštelėje.

R.Giedraitis žaidė 36,5 min., pelnė 12 taškų (2/5 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 3 pražangas.

R.Giedraitis pasiekė pirmąjį karjeros dvigubą dviženklį. Gal net juokinga, bet jis dešimtąjį kamuolį atkovojo po to, kai paskutinę minutę pats nepataikė iš po krepšio.

Be traumuoto Tado Sedekerskio žaidusi „Baskonia“ (17–15) namie sutriuškino „Fenerbahçe“ (18–14) klubą 92:69. Svečiai tris kėlinius beveik visą laiką pirmavo, trečiojo kėlinio viduryje „Fenerbahçe“ buvo priekyje 54:45. Tačiau pasakiškai pataikiusio V.Marinkovičiaus (35 taškai, 6/9 tritaškių) vedama „Baskonia“ viską apvertė aukštyn kojomis ir paskutinę rungtynių dalį laimėjo 47:15.

Arnas Butkevičius***

„Žalgirio“ puolėjas šeštą kartą šį sezoną rungtynes pradėjo starto penkete. Iš pradžių jis buvo apimta dvejonių, bet visas dvejones išsklaidė 18-ąją min. baudos metimais pelnyti pirmieji taškai. A.Butkevičius per kelias minutes iki pertraukos pelnė 6 taškus, gerai užsiimdamas padėtį ginantis vertė varžovus klysti. Tiesa, antrajame kėlinyje puldamas A.Butkevičius ir pats puldamas kelis kartus žaidė netiksliai, bet po pertraukos jo pasitikėjimas savimi buvo maksimalus.

A.Butkevičius žaidė 26 min., pelnė 11 taškų (2/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 4 kamuolius.

Lukas Lekavičius**

„Žalgirio“ įžaidėjas į aikštę įėjo 7-ąją min. Jis žaidė drąsiai, bet pirmojoje rungtynių pusėje – ne visada apgalvotai. Vis dėlto ryžtingi L.Lekavičiaus veiksmai dažniausiai pasiteisindavo ir baigdavosi arba taikliais metimais iš sudėtingų padėčių, arba išprovokuotomis pražangomis. Nors L.Lekavičius buvo rezultatyviausias komandos krepšininkas, didžiąją taškų dalį pelnė po pertraukos (11 taškų), kai žaidimas tekėjo gana ramia vaga.

L.Lekavičius žaidė 24 min., pelnė 16 taškų (2/5 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 3/4 baudų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 7 pražangas.

Jis tik trečią kartą šį sezoną pelnė 10 ar daugiau taškų ir pakartojo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą. Jo karjeros rekordas – 29 taškai (nuo 2017 m. vasario).

Laurynas Birutis**

„Žalgirio“ vidurio puolėjas 8-ąją min. pakeitė vos ne akimirksniu dvi pražangas gavusį K.Hayesą. Jis pora kartų puikiai pralaužė varžovų gynybą žaisdamas nusisukęs nuo krepšio ir pradangino iki tol „Žalgirio“ baudos aikštelėje pernelyg patogiai įsitaisiusius svečių aukštaūgius.

L.Birutis žaidė 15 min., pelnė 8 taškus (4/4 dvitaškių) ir atkovojo 6 kamuolius.

Donatas Motiejūnas**

„Monaco“ starto penketo vidurio puolėjas rungtynių pradžioje puikiai užsiimdavo padėti abiejose baudos aikštelėse. Jis ir tiksliai žaidė gindamasis, ir iki pirmojo keitimo pelnė 6 taškus. Tačiau jau pirmojo kėlinio viduryje D.Motiejūnas labai sulėtėjo, o antrajame kėlinyje vieną po kitos pralaimėjo kelias dvikovas F.Gillespie. Trečiajame kėlinyje buvo gražinta lietuvio pirmojo kėlinio versija, ypač ginantis.

D.Motiejūnas žaidė beveik 24 min., pelnė 9 taškus (3/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 3/6 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 5 pražangas.

„Monaco“ (21–11) išvykoje permainingose rungtynėse nugalėjo „Bayern“ (11–21) klubą 84:81. Pirmaujanti komanda keitėsi 10 kartų, o skirtumas nė karto nebuvo dviženklis. Tik ketvirtojo kėlinio pradžioje „Monaco“ surengė spurtą 10:0, nutolo 70:62 ir apgynė nedidelę persvarą.

Karolis Lukošiūnas**

„Žalgirio“ gynėjas nuo suolo pakilo antrojo kėlinio viduryje. Krepšys K.Lukošiūno mestą kamuolį traukė kaip magnetas ir praprastai trumpai žaidžiantis metikas vien iki pertraukos per kelias minutes pataikė 3 iš 4 tritaškių, labai prisidėdamas prie svarbiausio rungtynių spurto.

K.Lukošiūnas žaidė 11,5 min. ir pelnė 12 taškų (4/7 tritaškių).

K.Lukošiūnas pasiekė asmeninį sezono taškų rekordą (jo karjeros rekordas – 15 taškų). Jis šį sezoną žaidė 19 rungtynių, bet taškus pelnė tik aštuoneriose rungtynėse. Beje, K.Lukošiūnas per visą sezoną metė tik 3 dvitaškius (2 iš jų pataikė) – gerokai mažiau negu vien šiame ture metė tritaškių.

Marius Grigonis*

„Panathinaikos“ gynėjas į aikštę įėjo priešpaskutinę pirmojo kėlinio minutę. Iš pradžių jis atrodė visiškai sutrikęs: susipainiojo savo kojose, paskutinę pirmojo kėlinio akimirką atliko perdavimą, kai komandos draugui jau nebeliko laiko mesti. Per pertraukėlę tarp ketvirčių M.Grigonis susitvarkė ir antrąjį kėlinį pradėjo taikliu tolimu metimu, po to pataikė dar vieną tritaškį, bet 14-ąją min. prasižengė trečiąjį kartą. Antroje rungtynių pusėje M.Grigonis žaidė tiksliai, bet iniciatyvos ėmėsi retai.

Jis žaidė 18,5 min., pelnė 8 taškus (0/1 dvitaškio, 2/3 tritaškių, 2/2 baudų) ir prasižengė 3 kartus.

Rokas Jokubaitis*

„Barcelona“ gynėjas trenerio ženklo eiti į aikštę sulaukė 8-ąją min. Pirmojo kėlinio pabaigoje jis pats save suklaidino klaidinamais judesiais ir iki antrojo kėlinio vidurio, kai buvo pakeistas, nepataikė nė vieno iš keturių metimų. R.Jokubaitis vienintelius taškus pelnė paskutinę trečiojo kėlinio minutę.

Jis žaidė 18,5 min., pelnė 2 taškus (1/5 dvitaškių), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Barcelona“ (22–10) namie nugalėjo autsaiderę ALBA (9–23) komandą 72:56. „Barça“ įkrito į kone tradicinę duobę pirmojo kėlinio antrojoje pusėje ir nuo varžovų tolti pradėjo tik trečiojo kėlinio pabaigoje.

Edgaras Ulanovas

Vienintelis „Žalgirio“ žaidėjas, visas šio sezono rungtynes pradėjęs starto penkete, ne visada sugebėdavo įveikti varžovus žaisdamas vienas prieš vieną, bet jau pirmajame kėlinyje pelnė 4 taškus. Tačiau paskui po tolimo E.Ulanovo metimo kamuolys net nelietė lanko, kartais kapitonas stabdydavo komandos puolimą ir daugiau taškų nepelnė.

Jis žaidė beveik 24 min., pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

E.Ulanovo rezultatyvumas trečias iš eilės rungtynes buvo vienaženklis.

Tomas Dimša

„Žalgirio“ gynėjas į aikštę įėjo 7-ąją min. Jis dukart netaikliai metė iš toli (pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo kėlinio pradžioje), o paskui nebandė imtis iniciatyvos.

T.Dimša žaidė 7,5 min. ir taškų nepelnė (0/2 tritaškių).

Dovydas Giedraitis

„Žalgirio“ gynėjas į aikštę įėjo paskutinis – likus žaisti dvi su puse minutės, kai komanda jau buvo užsitikrinusi pergalę.

Jis žaidė 3,5 min. ir nė karto nemetė į krepšį.