NBA lygoje lyderius tausojusi „Dallas Mavericks“ (38/43) namuose 112:115 (29:26, 38:28, 24:31, 21:30) nusileido „Chicago Bulls“ (39/42) ekipai ir prarado visas galimybes rungtyniauti atkrintamosiose varžybose.

Baltą rankšluostį metusi „Mavericks“ prarado visas galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Apr 8, 2023, 8:52 AM

Prieš rungtynes „Mavericks“ paskelbė jog Kyrie Irvingas, Joshas Greenas, Timas Hardaway’us, Maxi Kleberas ir Christianas Woodas nerungtyniaus.

Tuo tarpu keisčiausias sprendimas buvo priimtas su Luka Dončičiumi. Klubas pareiškė, kad slovėnas rungtyniaus tik pirmąjį kėlinį. Koks buvo šio sprendimo – neaišku.

Manoma, jog „Mavericks“ tikėjosi, kad L.Dončičius bus išlydėtas su ovacijomis, tačiau nieko panašaus neįvyko. Europietis antrojo kėlinio pradžioje pelnė taškus, prasižengė ir atsisėdo ant suoliuko, kuomet arenoje aidėjo tik pavieniai plojimai.

Paskutinėse sezono rungtynėse L.Dončičius per 12 minučių pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 0/5 trit., 5/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“ po 2 kėlinių pirmavo 67:54, tačiau antroje rungtynių šeimininkai pradėjo byrėti ir „Bulls“ ketvirtajame kėlinyje perlaužė rezultatą.

Per paskutines 10 sekundžių Dalaso krepšininkai metė net 3 tolimus metimus, tačiau abu McKinley Wrighto ir vienas AJ Lawsono šūvis skriejo pro šalį ir „Bulls“ šventė pergalę.

Nugalėtojus į pergalę vedė Coby White’as. Gynėjas per 42 minutes surinko 24 taškus (8/11 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 11 rezultatyvių perdavimų ir 3 klaidas.

„Mavericks“ po 81 rungtynių turėdami 38 laimėjimus Vakarų konferencijoje užima 11-ąją vietą. Paskutinėje įkrintamųjų pozicijoje (10-oje) esantis „Oklahoma City Thunder“ klubas savo sąskaitoje turi 39 pergales, tačiau likus žaisti vienas rungtynes dėl tarpusavio santykio yra nebepavijimas „Mavericks“ komandai.

Praėjusiame sezone Dalaso krepšininkai patekę į atkrintamąsias varžybas sugebėjo pasiekti Vakarų konferencijos finalą.

„Bulls“ su 39 pergalėmis Rytuose rikiuojasi 10-oje pozicijoje.

„Mavericks“: Luka Dončičius, Markieffas Morrisas ir McKinley Wrightas po 13.

„Bulls“: Coby White’as 24, Patrickas Williamsas 23, Nikola Vucevičius 20.