Tritaškių nepataikęs „Monaco“ užstrigo – „Maccabi“ pergalingai pradėjo Eurolygos ketvirtfinalį D. Motiejūnas pelnė 12 taškų

Eurolygos ketvirtfinalio serijos iki 3 pergalių pirmosiose rungtynėse antradienį Monake į kovą stojo Donato Motiejūno atstovaujamas „Monaco“ ir Tel Avivo „Maccabi“. Šeimininkai tragiškai metė tritaškius ir patyrė skaudų smūgį pralaimėdami pirmąjį serijos mačą 67:79 (16:18, 17:18, 17:24, 17:19).

Donatas Motiejūnas.<br>G. Bitvinsko nuotr.
 Donatas Motiejūnas.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 25, 2023, 9:15 PM, atnaujinta Apr 25, 2023, 11:50 PM

Po dviejų kėlinių komandas skyrė tiks trys taškai (33:36), tačiau iškart po pertraukos svečiai įgijo dviženklį pranašumą ir pergalės nepaleido.

Šeimininkai pataikė tik 4 iš 26 tritaškių, o iki pertraukos neįmetė nė vieno (iš 10).

Šeimininkų komandai D.Motiejūnas per 26 min. pelnė 12 taškų (4/7 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/7 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, padarė 2 klaidas, prasižengė 2 sykius ir išprovokavo 8 pražangas. Jis surinko 16 naudingumo balų.

Įdomu, kad pagal naudingumo balus „Monaco“ pranoko svečius 79:77, tačiau rezultatas buvo atvirkštinis.

Antrasis mačas Monake bus žaidžiamas ketvirtadienį.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai „Monaco“ atsiliko 40:51.

Po trijų kėlinių šeimininkai buvo atsilikę 50:60.

Tuo metu „Monaco“ žaidėjai buvo pataikę 1 iš 16 tritaškių.

Paskutiniame ketvirtyje „Maccabi“ atakos tapo daug laisvesnės ir skirtumas buvo išaugęs net iki 17 taškų (57:74).

Svečius į pergalę nuvedė Wade'as Baldwinas, kuris per 29 min. pelnė 20 taškų (7/10 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Monaco“: Alpha Diallo (6 rez. perd.) ir Mike'as Jamesas (4/7 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 4/8 baudų, 6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 15, Elie Okobo (1/7 tritaškių) ir Donatas Motiejūnas (4/7 dvitaškių, 6 atk. kam.) po 12.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 20 (7/10 dvitaškių, 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Lorenzo Brownas 15 (5/10 dvitaškių), Joshas Nebo 12 (6/6 dvitaškių, 8 atk. kam.), Bonzie Colsonas 11, Darrunas Hilliardas 10.

Reguliariajame sezone abi komandos finišavo greta: „Monaco“ su 21 pergale buvo ketvirtas, o „Maccabi“ su 20 laimėjimų – penktas.

Abi komandos labai atletiškos, žaidžia uraganinį krepšinį, geriau puola nei ginasi.

Šį sezoną abi komandos laimėjo tarpusavio akistatas namuose: „Maccabi“ triumfavo 3-iajame ture 78:70, o „Monaco“ šventė pergalę 26-ajame ture 86:67.