Pirmoji NBA atkrintamųjų sensacija – reguliaraus sezono geriausia komanda iškrito jau pirmajame etape

Geriausią rezultatą NBA reguliariajame sezone užfiksavusi „Milwaukee Bucks“ su Gianniu Antetokounmpo priešakyje netikėtai kelionę atkrintamosiose varžybose baigė jau pirmajame etape.

G. Antetokounmpo ir J. Butleris<br> AP/Scanpix nuotr.

Apr 27, 2023, 8:24 AM, atnaujinta Apr 27, 2023, 9:45 AM

„Bucks“ krepšininkai penktose Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse namuose 126:128 (33:36, 36:27, 33:23, 16:32, 8:10) po pratęsimo nusileido „Miami Heat“ ekipai, kurį į atkrintamąsias pateko tik įkrintamųjų varžybų dėka.

„Heat“ seriją laimėjo rezultatu 4:1.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys prasidėjo „Bucks“ ekipai pirmaujant net 16 taškų skirtumu – 102:86.

Tačiau milžinišką persvarą turėję šeimininkai jos išlaikyti nesugebėjo ir prasidėjus priešpaskutinei minutei Bamas Adebayo dvitaškiu sugebėjo rezultatą išlyginti 113:113.

Paskutinės ketvirtojo kėlinio minutės metu Khrisas Middletonas su Jrue Holiday pataikė savo baudų metimus ir likus žaisti vos 14 sekundžių „Bucks“ pirmavo 4 taškais.

Gabe’as Vincentas pataikydamas tritaškį sumažino atsilikimą iki 1 taško, o likus žaisti 2 sekundes J.Holiday pataikė tik vieną baudos metimą. To pakako, kad „Heat“ sukurtų stebuklą. J.Butleris krisdamas ant žemės sugebėjo pagauti kamuolį ir įsviesti jį į krepšį per G.Antetokounmpobei išplėšti pratęsimą.

Papildomų 5 minučių metu „Heat“ visą laiką pirmavo, tačiau „Bucks“ dar turėjo galimybę išplėšti pergalę arba pratęsimą. Tačiau šeimininkų strategas Mike’as Budenholzeris nusprendė neprašyti pertraukėlės lemiamam deriniui, o jo auklėtiniai nesugebėjo laiku išmesti metimo.

Nugalėtojus į priekį vedė dar vienas nuostabias rungtynes sužaidęs J.Butleris. „Heat“ žvaigždė pelnė 42 taškus (14/23 dvit., 3/10 trit., 5/9 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 1 bloką bei suklydo 5 kartus.

„Bucks“ gretose naudingiausiai rungtyniavo G.Antetokounmpo. Graikas pelnė 38 taškus (14/25 dvit., 0/2 trit., 10/23 baud.), atkovojo 20 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 7 kartus klydo.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 38, Khrisas Middletonas 33, Brookas Lopezas 18.

„Heat“: Jimmy Butleris 42, Gabe’as Vincentas 22, Bamas Adebayo 20.

Konferencijos pusfinalyje „Heat“ susitiks su „New York Knicks“ ekipa, kuri 4:1 įveikė „Cleveland Cavaliers“.

Milvokio klubas reguliariajame sezone pademonstravo geriausią rezultatą visoje lygoje. „Bucks“ iškovojo 58 pergales ir patyrė 24 pralaimėjimus. „Heat“ sezoną užbaigė su 44 laimėjimais.