Domanto Sabonio ir „Kings“ sezonas baigtas: namuose sugriuvo per lemiamą akistatą su „Warriors“ Stephenas Curry pelnė 50 taškų

Domanto Sabonio sezonas NBA baigtas. Atkrintamųjų varžybų Vakarų konferencijos ketvirtfinalio septintosiose rungtynėse lietuvio atstovaujamas „Sacramento Kings“ klubas namuose pralaimėjo titulą ginančiai „Golden State Warriors“ komandai 100:120 (31:30, 27:26, 23:35, 19:29).

Domantas Sabonis.<br> AP/Scanpix nuotr.

May 1, 2023, 12:14 AM, atnaujinta May 1, 2023, 8:27 AM

„Kings“ pralaimėjo seriją 3:4.

26 metų D.Sabonis buvo rezultatyviausias šeimininkų ekipoje, per 37 min. pelnęs 22 taškus (10/15 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/6 baudų). Jis atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, padarė 1 klaidą ir prasižengė 4 sykius.

NBA čempionų gretose nesulaikomai žaidė Stephenas Curry, kuris per 38 min. sumetė 50 taškų (13/20 dvitaškių, 7/18 tritaškių, 3/5 baudų), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo pirmasis kartas NBA istorijoje, kuomet kas nors 7-ose atkrintamųjų rungtynėse pelno 50 taškų.

Po dviejų kėlinių „Kings“ pirmavo 58:56, abu kėlinius laimėjusi vienu tašku.

D.Sabonis pirmajame kėlinyje pelnė 7 taškus, o po antrojo buvo surinkęs 16 ir atkovojęs 5 kamuolius.

Trečiajame kėlinyje šeimininkų puolimas ėmė strigti ir svečiai buvo įgiję dviženklę persvarą. Kėlinys baigėsi Klay Thompsono tritaškiu su bauda, ir rezultatas vėl tapo dviženklis (81:91).

D.Sabonis per šį kėlinį taškų sąskaitos nepapildė.

Ketvirtajame kėlinyje užteko keturių minučių, kad įvyktų galutinis lūžis.

Stephenas Curry atakavo nesulaikomai ir padidino  skirtumą iki 17 taškų (83:100).

Per likusį laiką „Kings“ jau neturėjo realių galimybių ką nors pakeisti ir pralaimėjo.

„Kings“: Domantas Sabonis 22, De’Aaronas Foxas 16, Malikas Monkas ir Terence’as Davisas po 14.

„Warriors“: Stephenas Curry 50, Andrew Wigginsas 17, Klay’us Thompsonas 16.

Ši Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serija buvo itin dramatiška – net dvejose rungtynėse D.Sabonis patyrė varžovų smurtą ir atsidūrė ant grindų, tačiau abukart tęsė kovą toliau.

Sakramento klubas pirmąsias dvi serijos rungtynes namuose laimėjo 126:123 ir 114:106, bet po to pralaimėjo svečiuose 97:114 ir 125:126 bei 116:123 namuose.

Šeštajame mače San Fransiske „Kings“ triumfavo 118:99 ir viskas sprendėsi paskutinėse rungtynėse.

Šios serijos laimėtojų Vakarų konferencijos pusfinalyje jau laukė LeBrono Jameso kariauna – „Los Angeles Lakers“ 4:2 įveikė „Memphis Grizllies“ ekipą.