„Maccabi“ Tel Avive smogė su trenksmu – serijoje prireiks lemiamo mačo Buvo pagerbtas D. Blattas

Donatui Motiejūnui ir jo atstovaujamai „Monaco“ ekipai nepavyko „uždaryti“ Eurolygos ketvirtfinalio serijos. Ketvirtadienį Tel Avive vykusiose ketvirtose serijos rungtynėse lietuvio ekipa 69:104 (24:17, 12:30, 17:32, 16:25) turėjo pripažinti Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkų pranašumą.

Tel Avivo klubas šventė triuškinančią pergalę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
J.Nebo.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Donatas Motiejūnas<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 4, 2023, 8:59 PM, atnaujinta May 4, 2023, 11:55 PM

Po šios dvikovos serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 2:2.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo „Monaco“ ekipa. Kibi svečių gynyba išmušė iš vėžių audringai savų sirgalių palaikomus aikštės šeimininkus.

Be geros gynybos svečiai pirmajame ketvirtyje pademonstravo ir sėkmingą puolimą, o prie jo tolimu metimu prisidėjo ir D.Motiejūnas. Po pirmojo kėlinio „Monaco“ buvo priekyje 24:17.

Vis dėlto vaizdas ėmė keistis antrajame kėlinyje – ketvirtį „Maccabi“ pradėjo įspūdinga atkarpa 20:0.

Rezultatą persvėręs Tel Avivo klubas varžovams užkūrė tikrą pragarą, o komandos išėjo ilsėtis „Maccabi“ pirmaujant 47:36.

Vaizdas nesikeitė ir po ilgosios pertraukos – pakylėta „Maccabi“ išlaikė pranašumą ir pergalingai užbaigė rungtynes, o svečių strategas Saša Obradovičius buvo išvarytas iš aikštės.

D.Motiejūnas pralaimėjimu pažymėtoje dvikovoje pasižymėjo įmesdamas 11 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud.), atkovodamas 3 kamuolius, atlikdamas 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkdamas 12 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse Tel Avivo klubo legenda Davidas Blattas buvo įtrauktas į „Maccabi“ Šlovės muziejų. Garsiam treneriui prieš rungtynes buvo surengta speciali pagerbimo ceremonija.

Lemiamos serijos rungtynės Monake bus žaidžiamos kitą savaitę.

„Maccabi“: Lorenzo Brownas 22, Wade‘as Baldwinas 19, Alexas Poythressas 12, Johnas DiBartolomeo 11.

„Monaco“: Mike‘as Jamesas 13, Johnas Brownas 12, Donatas Motiejūnas 11.