53 taškus pelnęs N. Jokičius per mačą įsivėlė į konfliktą su „Suns“ savininku – bandė iš jo atimti kamuolį

Devinas Bookeris pelnė 36 taškus ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų, Kevinas Durantas taip pat surinko 36 taškus, o „Phoenix Suns“ sekmadienį 129:124 (32:34, 31:27, 35:31, 31:32) įveikė „Denver Nuggets“ ir išlygino Vakarų konferencijos pusfinalio seriją 2:2.

Nikola Jokičius.<br> AFP/Scanpix nuotr.

May 8, 2023, 7:42 AM, atnaujinta May 8, 2023, 8:20 AM

Atsarginis gynėjas Landry Shametas ketvirtajame kėlinyje pataikė keturis itin svarbius tritaškius, kad išlaikytų „Suns“ persvarą.

Denveris pralaimėjo nepaisant didžiulių serbo Nikolos Jokičiaus pastangų, kuris pelnė 53 taškus, pataikęs 20 metimų iš 30 bei atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų.

Vidurio puolėjas iš Serbijos tapo pirmuoju NBA šios pozicijos žaidėju, kuris įmetė daugiau kaip 50 taškų ir atliko daugiau kaip 10 rezultatyvių perdavimų.

N.Jokičius tiesiog šėlo, tačiau buvo nubaustas ir technine pražanga – išėjus kamuoliui į užribį, jį pagavo „Suns“ savininkas Matas Ishbia.

Serbas grubiai jį siekė išplėšti iš savininko rankų, trinkletėjo alkūne ir užsidirbo bereikalingą įspėjimą. Susistumdymas vyko apie minutę.

„Viskas tvarkoje. Man svarbiau buvo mačas, o ne emocijos“, – po to kalbėjo M.Ishbia.

Antradienį serija grįžta į Denverį, kur vyks penktoji akistata.

Ketvirtajame kėlinyje „Suns“ pirmavo 98:92, 116:106, bet „Nuggets“ nepanikavo ir pamažu mažino atsilikimą. Likus 22 se. jie jau turėjo vos vieno metimo atsilikimą 123:120.

Tačiau skirtumas po to padidėjo iki 5 taškų ir svečiai liko be nieko.

D.Bookeris, vidutiniškai serijoje pelnantis po 36 taškus, ir šįkart pataikė 60 proc. metimų – sekmadienį iš žaidimo jis įmetė 14 iš 18 metimų, įskaitant 3 iš 4 tritaškius.

„Nuggets“ gretose Jamalas Murray pelnė 28 taškus ir atliko septynis rezultatyvius perdavimus.

„Suns“: Devinas Bookeris (11/14 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud., 6 atk. kam., 12 rez. perd.) ir Kevinas Durantas (9/15 dvit., 2/4 trit., 12/13 baud., 11 atk. kam.) po 36, Landry Shametas 19 (5/8 trit.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 53 (18/26 dvit., 2/4 trit., 11/13 baud., 11 rez. perd.), Jamalas Murray 28 (12/22 dvit.), Michaelas Porteris ir Aaronas Gordonas po 11.