Kėdainiai švenčia: A. Sireika ir „Šiauliai“ liko be „Betsafe-LKL“ atkrintamųjų

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) išdalinti visi bilietai į atkrintamąsias.

Antanas Sireika.<br>G.Šiupario nuotr.
D.Sabeckis.<br>G.Šiupario nuotr.

May 8, 2023, 6:45 PM, atnaujinta May 8, 2023, 9:36 PM

Lemiamoje kovoje dėl 8 vietos gyvybiškai svarbią pergalę pasiekė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (14–19), kuris namuose 91:81 (17:24, 25:18, 23:20, 26:19) palaužė „Šiaulius“ (13–20).

Kėdainiškiai ketvirtfinalyje susitiks su reguliaraus sezono nugalėtoju Kauno „Žalgiriu“. Tuo tarpu „Šiauliai“ lieka devinti ir jų sezonas jau baigtas.

Iki reguliaraus sezono pabaigos teliko vienas mačas – tarp kauniečių ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“.

Nuo susitikimo pradžios buvo galima matyti visiškai lygiaverčių oponentų akistatą. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Šiauliai“ buvo įgiję apčiuopiamą persvarą (24:15), bet Deshawnas Freemanas pridėjo dvitaškį, o Titas Sargiūnas su Mariumi Valinsku šovė po tritaškį – 23:26. Kol svečių puolimas strigo, skirtumą dar labiau mažino Timas Lambrechtas, o galiausiai M.Valinskas išvedė į priekį „Nevėžį-Optibet“ – 27:26.

„Šiauliai“ pademonstravo reakciją ir susigrąžino persvarą į savo rankas (38:31), vis tik neilgam – po dviejų kėlinių tvyrojo lygybė – 42:42.

Po pertraukos kova virė labai lygi, komandos keitėsi metimais ir dabar jau nė viena ekipa labiau į priekį neišsiveržė. M.Valinskui realizavus baudų metimus „Nevėžis-Optibet“ buvo priekyje 60:56, tačiau Arminas Urbutis atsakė metimu su pražanga, o Kyle‘as Mangasas paleido tolimą šūvį – 62:61.

Prieš paskutinį ketvirtį šeimininkai neženkliai pirmavo (65:62) ir šią trapią persvarą saugojo iki ketvirto kėlinio vidurio. M.Varnas varžovų pranašumą tirpdė (69:71), savo indėlį įnešė ir A.Urbutis, bet iniciatyvos „Šiauliai“ neperėmė – 74:75. Svečių kapitonas buvo įvedęs lygybę, tačiau greitai tritaškį smeigė T.Lambrechtas – 81:78.

B.Davisono ir D.Freemano metimai gerokai apsunkino „Šiaulių“ padėtį (87:81), liko vos minutė. Tai buvo lemiamas lūžis rungtynėse, po kurio D.Sabeckis prametė baudas, o B.Davisonas tritaškiu su pražanga galutinai tvirtino pergalę šeimininkams – 91:81.

Nors D.Sabeckis pelnė vos 3 taškus, jis atliko net 14 rezultatyvių perdavimų – tai jo sezono rekordas. Likusi „Šiaulių“ ekipa jų atliko mažiau – 13.

„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas 22 (9 atk. kam.), Marius Valinskas 20 (11 rez. perd.), Bradley Davisonas 17 (5 rez. perd.), Timas Lambrechtas 11 (3/5 trit.), Danielius Lavrinovičius 10.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 20, Paulius Danusevičius 15, Martynas Varnas 13 (1/7 trit., 5 rez. perd.), Jonas Zohore 9 (8 atk. kam.), Kyle‘as Mangasas 7.