Pirėjus švenčia – „Olympiakos“ krepšininkai keliauja į Eurolygos finalinį ketvertą Kaune

Reguliarų Eurolygos sezoną laimėjusi Pirėjo „Olympiakos“ antradienį namuose 84:72 (20:15, 24:18, 21:19, 19:20) įveikė Stambulo „Fenerbahce“ ir pateko į finalinį ketvertą.

„Fenerbahce“ – „Olympiakos“<br>Imago/Scanpix nuotr.

2023-05-09 21:07, atnaujinta 2023-05-09 23:44

Pirmosios 10 rungtynių minučių priklausė Kostui Papanikolaou ir „Olympiakos“. Šeimininkų kapitonas per ketvirtį pelnė 10 taškų ir leido savo komandai pirmauti 20:15.

Antrajame kėlinyje „Fenerbahce“ išsiveržė į priekį 31:29, tačiau tuomet Pirėjo ekipa pelnė 15 taškų be atsako ir antrąją rungtynių pusę pasitiko pirmaudama 44:33.

Po pertraukos „Fenerbahce“ kelis kartus bandė spurtuoti, tačiau vos Turkijos klubui sumažinus atsilikimą iki vienaženklio, „Olympiakos“ iš karto atsakydavo sėkmingomis atkarpomis.

Lemiamas rungtynių kėlinys prasidėjo šeimininkams pirmaujant 65:52. Jame „Olympiakos“ užtikrintai kontroliavo situaciją ir neleidusi varžovams priartėti pavojingu atstumu šventė pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė Kostas Sloukas. Graikas surinko 22 taškus (5/7 dvit., 2/4 trit., 6/6 baud.), 3 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 6 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 27 naudingumo balus.

„Fenerbahce“ gretose išsiskyrė Marko Guduričius, kuris pasižymėjo 26 taškais (0/4 dvit., 8/12 trit., 2/2 baud.), 3 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu, 2 rezultatyviais perdavimais, 2 klaidomis ir 17 naudingumo balų.

„Olympiakos“: Kostas Sloukas 22, Aleksandaras Vezenkovas 17, Kostas Papanikolaou 14.

„Fenerbahce“: Marko Guduričius 26, Jonathanas Motley 14, Carsenas Edwardsas 10.

„Olympiakos“ seriją iki 3 pergalių laimėjo 3:2.

„Olympiakos“ krepšininkai laimėjo pirmąsias (79:68) ir trečiąsias (72:71) serijos rungtynes, tuo tarpu „Fenerbahce“ pergalėmis džiaugėsi antrose (82:78) ir ketvirtose (73:69) rungtynėse.

Pirėjo ekipa pusfinalyje susitiks su „Monaco“ ir Tel Avivo „Maccabi“ poros nugalėtojais. Ten rezultatas taip pat lygus 2:2, o lemiamos rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį.

Bilietą į Kauną taip pat yra iškovojusi „Barcelona“, kuri ketvirtfinalyje 3:0 įveikė Kauno „Žalgirį“.

Finalinis ketvertas Kaune vyks gegužės 19–21 dienomis.