Nenuspėjamos „Heat“ ekipos žygis tęsiasi – Majamis dabar tik per vieną pergalę nuo konferencijos finalo

Neprognozuojamas aštuntąją vietą Rytų konferencijoje užėmusios „Miami Heat“ komandos žygis NBA atkrintamosiose varžybose tęsiasi. Majamis atsidūrė prie Rytų konferencijos finalo slenksčio. Jimmy Butleris pelnė 27 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, Bamas Adebayo pelnė 23 taškus ir atkovojo 13 kamuolių, o „Heat“ pirmadienio vakarą namie įveikė „New York Knicks“ 109:101 (31:30, 25:18, 34:33, 19:20).

Jimmi Butleris<br> AFP/Scanpix nuotr.

2023-05-09 07:22

„Puiku, kad galėjome žaisti namuose, – po trečiosios pergalės konferencijos pusfinalyje tikino „Heat“ treneris Erikas Spoelstra. – Viską, ką galėjome, mes padarėme savo aikštėje, o dabar žinome, kad Niujorke turime vieną aiškią užduotį“.

„Heat“ trečiadienio vakarą į „Knicks“ tvirtovę „Madison Square Garden“ arenoje žengs žaisti penktųjų serijos rungtynių pirmaudami serijoje 3:1 – Majamiui reikia tik vienos pergalės užbaigti seriją Rytų konferencijos pusfinalyje ir trečią kartą per ketverius metus vėl grumtis Rytų konferencijos finale.

„Turėsime gero darbo, – sakė J.Butleris. Bet manau, kad esame pajėgūs jį padaryti“.

„Heat“ ekipoje Maxas Strusas pelnė 16 taškų, Kyle'as Lowry – 15, o Calebas Martinas – 10.

Majamis šiame NBA atkrintamųjų varžybų etape – 40-ąjį sezoną – tapo tik ketvirtuoju aštuntą vietą reguliariame sezone laimėjusiu klubu, iškovojusiu bent septynias pergales.

1999 metais „Knicks“ susižėrė 12 pergalių pakeliui į NBA finalą, 2011 m. „Memphis Grizzlies“ laimėjo septynis kartus, tiek pat kartų pergalę šventė 2012 metais „Philadelphia 76ers“.

Rytų konferencijos ketvirtfinalyje Majamio ekipa 4:1 eliminavo konferencijos reguliariojo sezono nugalėtoją „Milwaukee Bucks“. „Knicks“ reguliariajame sezone užėmė penktąją vietą.

Pralaimėjusių komandoje Jalenas Brunsonas pelnė 32 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

„Reikia laimėti keturis kartus, kad serijoje taptume nugalėtojais“, – po dar vienos nesėkmės aiškino „Knicks“ treneris Tomas Thibodeau. – Taigi, tai viskas, apie ką galvojame – turime laimėti kitas rungtynes. Eiti kėlinys po kėlinio į pergalę: laimėti reikia pirmąjį kėlinį, antrąjį ketvirtį, trečią ir ketvirtą. Ir tada kitą dieną galvosime apie kitą dieną ir kitą mačą“

Majamis ketvirtame serijos mače su Niujorku prametė 12 iš 15 pirmųjų metimų ketvirtajame kėlinyje, tačiau „Knicks“ nepasinaudojo šiuo pranašumu – per tą laiką „Heat“ persvara sumažėjo vos trimis taškais. Tiesa, likus grumtis daugiau kaip 4 min. svečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 93:99.

Bet po to „Heat“ ir vėl spurtavo 7 taškais iš eilės, persvėrė ir iniciatyvos neatidavė.

Ši pergalė buvo 103-ioji Majamio trenerio E.Spoelstra karjeroje, žaidžiant NBA atkrintamuosius mačus su „Heat“.

Jis tapo trečiuoju treneriu, turinčiu tiek daug pergalių atkrintamosiose akistatose su viena komanda: „San Antonio Spurs“ vedlys Greggas Popovichius turi 170 laimėjimų, Philas Jacksonas su „Los Angeles Lakers“ – 118, o su „Chicaggo Bulls“ – 111.

„Heat“: Jimmy Butleris 27 (8/14 dvit., 8/9 baud., 6 atk. kam., 10 rez. perd.), Bamas Adebayo 23 (13 atk. kam.), Maxas Strusas 16, Kyle'as Lowry 15, Calebas Martinas 10.

„Knicks“: Jalenas Brunsonas 32 (8/14 dvit., 2/7 trit., 10/11 baud., 11 rez. perd.), R.J. Barrettas 24, Juliusas Randle'as 20.