„Monaco“ su D. Motiejūnu kraunasi lagaminus į Eurolygos finalo ketvertą Kaune – serijoje galiausiai palaužė „Maccabi“

Monako Fonvėjaus mieste trečiadienį tapo žinomas dar vienas Eurolygos finalo ketverto dalyvis. Juo tapo „Monaco“  klubas. Penktame ir lemiamame atkrintamųjų akistatų serijos mače vietos „Monaco“ santykius aiškinosi su Tel Avivo „Maccabi“ ir pergalę šventė šeimininkai 97:86 (26:33, 27:16, 19:21, 25:16) ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3:2.

Donatas Motiejūnas.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Donatas Motiejūnas<br>G.Bitvinsko nuotr.
Donatas Motiejūnas<br>R. Vilkelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 10, 2023, 8:18 PM, atnaujinta May 10, 2023, 11:39 PM

Kartu paaiškėjo, kad Eurolygos finalo ketverte Kaune bus daugiau lietuvių – prie į mūsų šalį varžytis dėl Eurolygos taurės su „Barcelona“ atvyksiančių trenerio Šarūno Jasikevičiaus bei katalonų klubo žaidėjo Roko Jokubaičio bus ir .„Monaco“ klube kovojantis Donatas Motiejūnas.

Reguliariame sezone prancūzų „Monaco“ užėmė 4-ąją vietą, o „Maccabi“ buvo penktas.

Pirmame kėlinyje šeimininkavo „Maccabi“ krepšininkai, kurie ne tik nebuvo prametę nė vieno metimo iš žaidimo 8 min., bet ir turėjo 3–5 taškų atotrūkį. Baigiantis kėliniui Tel Avivo atstovai pirmavo 27:24, tačiau Mike'as Jamesas darė viską, kad pasivytų svečius.

Po pirmojo kėlinio „Maccabi“ buvo priekyje kur kas solidesniu skirtumu – 33:26.

Antro kėlinio pradžioje jau 18 taškų įmetęs M.Jamesas padėjo ekipai persverti rezultatą net 41:33 ir užbaigė spurtą 15:0. Vis dėlto likus žaisti 3 min. ketvirtyje „Maccabi“ sugebėjo atsitiesti ir vėl pirmvo 47:45.

Sužaidus du kėlinius ilsėtis geresnės nuotaikos išėjo šeimininkai, kurie buvo priekyje 43:39.

Trečiasis kėlinys ir toliau buvo sėkmingas „Monaco“ – jis pirmavo 59:55, bet „Maccabi“ ir toliau kab inosi į varžovus bei įpusėjus kėliniui vėl išlygino skirtumą 61:61.

Prancūzijos čempionato ekipa baigiantis kėliniui ir dar kartą atitrūko po svečių klaidų 72:68, o prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje 72:70.

Ketvirtame kėlinyje „Monaco“ apėmė puolimo krizė: nė vienas krepšininkas iš žaidimo negalėjo pataikyti ir tuo pasinaudojo „Maccabi“ – pabėgo 77:74.

Tačiau ir tuo metu „Monaco“ surado jėgų atsitiesti – po septynių iš eilės Jordano Loydo taškų šeimininkai atitrūko 86:79.

Žinoma, „Maccabi“ pabandė žaisti va bank ir priešpaskutinę minutę sumažino skirtumą iki 85:90, bet tai buvo tik pasispardymas.

Lietuvis D.Motiejūnas ketvirtfinalyje atrodė puikiai. Jo sąskaitoje būdavo po 14 naudingumo balų.

Šįkart jis įmetė 6 taškus ir atsikovojo 4 kamuolius.

„Maccabi“: Wade’as Baldwinas 27, Lorenzo Brownas ir Jarrellas Martinas po 12, Darrunas Hilliardas ir Johnas DiBartolomeo po 10.

„AS Monaco“: Jordanas Loydas (3/3 trit., 10/12 baud.) ir Mike’as Jamesas (2/10 trit.) po 21, Chima Moneke ir Donta Hallas po 10.

Reguliariame sezone komandos taip pat buvo pasidalinusios po pergalę: Monake „Maccabi“ skausmingai krito 67:86, o Tel Avive šeimininkai nugalėjo 78:70.

Šios poros laimėtojas iš Monako gegužės 19 dieną pusfinalyje Kaune žais su reguliaraus sezono laimėtoja Pirėjo „Olympiakos“ ekipa, kuri taip pat 3:2 eliminavo Stambulo „Fenerbahce“.