Skandalingos Eurolygos serijos pabaiga: „Real“ panaikino 16 taškų prarają ir išstūmė „Partizan“ iš finalų

Penktadienį finišavo skandalingiausios Eurolygos ketvirtfinalio serijos poros varžybos: lemiamą akistatą dėl galimybės grumtis turnyro finalo ketverte žaidė Madrido „Real“ ir Belgrado „Partizan“. Šios serijos antroje dvikovoje Ispanijos sostinėje įvyko muštynės, po kurių buvo diskvalifikuoti keli krepšininkai. Trečiadienį tokių incidentų išvengta, o po tikros dramos į finalo ketvertą Kaune važiuos „Real“ – madridiečiai panaikino serbų turėtą 16 taškų persvarą, laimėjo mačą 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18) ir užbaigė seriją 3:2.

„Partizan“ ir „Real“ mačas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Partizan“ ir „Real“ mačas.<br>SIPA/Scanpix nuotr.

2023-05-10 21:15, atnaujinta 2023-05-11 00:39

Tai pirmasis kartas Eurolygoje, kai seriją 0:2 pralaiminti ekipa sugebėjo atsitiesti ir prasimušti į finalus.

„Real“ labai sunkiai pradėjo mačą ir iniciatyvą atidavė serbams – jie pabėgo 8:4, bet po Džanano Musos taškų rezultatas buvo lygus 8:8. 7-ąją kėlinio minutę madridiečiai persvėrė rezultatą 14:12.

Vis dėlto po pirmojo kėlinio priekyje buvo „Partizan“ 23:22, o antrame kėlinyje pabėgo jau ir 32:25.

Įpusėjus antram kėliniui „Partizan“ ekipa susikrovė ir 9 taškų atotrūkį – 40:31.

Kevino Punterio pastangomis Belgrado ekipa padidino skirtumą ir iki 47:37, o amerikietis jau buvo pelnęs 14 taškų. Po dviejų kėlinių svečiai pirmavo net 16 taškų skirtumu – 55:39.

Trečiame kėlinyje „Real“ suskubo mažinti skirtumą ir jiems pasisekė aptirpdyti jį iki 54:64. Bet likus trečiame ketvirtyje žaisti 4 min. Zachas LeDay'us pelnė savo du taškus ir Belgradas pabėgo vėl 16 taškų skirtumu 72:56.

Vis dėlto prieš lemiamą ketvirtį „Real“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 69:76 ir kova dar nebuvo baigta.

„Real“ jame buvo sumažinęs atsilikimą iki 74:78, bet „Partizan“ dar kartą pabėgo 81:76. Bet Sergio Rodriguezas, likus kovoti 6 min. išlygino rezultatą 81:81.

Maža to – po 4 iš eilės Sergio Llullo taškų karališkasis klubas pabėgo 88:83, bet K.Punteris įsūdė tritaškį ir skirtumas aptirpo. Tiesa, jie greitai ir vėl atsakė tolimu metimu ir rezultatas buvo 91:86.

Likus daugiau kaip dviems minutėms šeimininkai buvo priekyje 95:88. Paskutinę minutę „Real“ buvo priekyje 97:91, bet svečiai pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 94:97.

Maža to, likus 39 sek. Madrido krepšininkai prarado kamuolį, tačiau K.Punterio tritaškis nebuvo tikslus.

Likus 24 sek. Mario Hezonia pataikė vieną baudos metimą ir tapo aišku, kad Madridas laimės.

„Real“: Džananas Musa 20 (11/12 baud.), Sergio Rodriguezas 19 (3/5 trit.), Mario Hezonja 13, Walteris Tavaresas 12, Nigelis Williamsas-Gossas 10.

„Partizan“: Kevinas Punteris 28 (7/13 trit.), Dante Exumas 16, Mathiasas Lessortas 13, Ioannis Papapetrou 10.

„Real“ ir „Partizan“ abejas savo rungtynes laimėjo svečiuose – pradžioje serbai Madride nugalėjo 89:87 ir 95:80, o po to ispanai tuo pačiu atsakė Belgrade 82:80 ir 85:78.

Ant Madrido arenos parketo trečiadienį jau pasirodė Belgrado ekipos lyderis Kevinas Punteris, kuris po muštynių antrajame serijos mače buvo diskvalifikuotas dvejoms rungtynėms.

Dėl diskvalifikacijos nežaidė „Real“ puolėjas Guerschonas Yabusele, kuriam skirta 5 mačų diskvalifikacija.

Traumą po ketvirtojo serijos mačo yra patyręs kitas „Real“ puolėjas Gabrielis Deckas. Susižeidęs buvo ir „Partizan“ įžaidėjas Aleksa Avramovičius.

Reguliariame sezone ekipos pasidalino po pergalę – namie žaidęs „Partizan“ nugalėjo Madridą 104:90, o „Real“ pas save nugalėjo 105:97.

Šios poros laimėtojas gegužės 19 dieną Eurolygos pusfinalyje Kaune susigrums su Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“.