„Žalgiris“ LKL ketvirtfinalį pradėjo keistai: tris kėlinius su „Nevežiu“ besikankinę kauniečiai sprogo per kelias minutes

Tai buvo mačas, kuriame rezultatas neatspindi kovos eigos. Kauno „Žalgiris“ sunkia pergale pradėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalį. Kazio Maksvyčio auklėtiniai tik paskutiniame kėlinyje perlaužė rungtynes ir 90:71 (20:22, 23:17, 18:14, 29:18) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“. Serijoje iki dviejų pergalių žalgiriečiai pirmauja 1:0.

„Žalgirio“ ir „Nevėžio“ dvikova.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 13, 2023, 3:58 PM, atnaujinta May 13, 2023, 8:08 PM

Rungtynės vyko Prienuose, kurie vienam mačui tapo „Žalgirio“ namų teritorija. Kitas susitikimas pirmadienį vyks Kėdainiuose.

Rungtynės prasidėjo visiškai lygia kova, kurioje dominuojančius vaidmenis apsiėmė Laurynas Birutis ir Deshawnas Freemanas. Po pirmojo kėlinio kėdainiškiai neženkliai pirmavo (22:20), tuo tarpu vėliau Danielius Lavrinovičius skirtumą augino – 31:27.

Dovydas Giedraitis su Rolandu Šmitu grąžino trapią persvarą „Žalgiriui“ (32:31), gerą atkarpą tęsė Ignas Brazdeikis, bet Timo Lambrechto tritaškis viską nubraukė – 34:34. Tik L.Biručio dėka žalgiriečiai po dviejų kėlinių pirmavo 43:39.

„Nevėžio-Optibet“ gynyba kėlė problemas „Žalgiriui“ – per pusę trečio ketvirčio pavyko įmesti vos 2 taškus – 45:46. Badą nutraukė tritaškį smeigęs Tomas Dimša, bet Marius Valinskas neleido kauniečiams perimti iniciatyvos – 50:48.

Galiausiai trečio kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ po truputį stabilizavo padėtį: pataikė R.Šmitas, Karolis Lukošiūnas ir Kevarriusas Hayesas, tad skirtumas tapo apčiuopiamas – 61:53.

Kai atrodė, kad „Žalgiris“ perlauš rungtynes, šias mintis vijo Titas Sargiūnas su D.Freemanu – 64:65.

Lūžis įvyko ketvirtame kėlinyje, kur „Žalgiris“ kelių minučių atkarpą laimėjo 21:1 ir pabėgo 86:65. Po tokio nokauto kėdainiškiai jau neatsigavo.

„Žalgiris“ metė net 43 tritaškius ir pataikė 16. Tiek mestų tolimų metimų – šio sezono „Betsafe-LKL“ rekordas.

Beje, kovą dėl kamuolių žalgiriečiai laimėjo net 50 prieš 31.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis (10 atk. kam.), Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas (5/8 trit.) – po 15, Tomas Dimša 10 (3/7 trit.).

„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas 23 (10 atk. kam.), Aaronas Cookas 12, Timas Lambrechtas 10 (6 atk. kam.), Darylas Doualla, Bradley Davisonas (7 rez. perd.) ir Danielius Lavrinovičius – po 6.

LKL reguliarusis sezonas

„Žalgiris“. Reguliariajame sezone užėmė 1 vietą (28 ir 5).

Lyderiai: L.Birutis – 10,6 tšk., K.Evansas – 9,9 tšk., 4,4 rez.perd., E.Ulanovas – 9,6 tšk., 3,6 rez.perd., I.Brazdeikis – 9 tšk., R.Šmitas – 8,7 tšk., A.Polonara – 7,3 tšk., 6,3 atk.kam.

Dėl traumos iki sezono pabaigos nežais K.Evansas.

Žiūrovų vidurkis – 3977.

„Nevėžis“. Reguliariajame sezone užėmė 8 vietą (14 ir 19).

Lyderiai: D.Freemanas – 16,4 tšk., 6,3 atk.kam., A.Žagaras – 15,4 tšk., 4,4 rez.perd., B.Davisonas – 13,9 tšk., 3,3 rez.perd., T.Lambrechtas – 13 tšk., 7,5 atk.kam., D.Lavrinovičius – 11,2 tšk., M.Valinskas – 11,2 tšk., 4,1 rez.perd.

T.Lambrechtas buvo pripažintas geriausiu LKL kovo ir balandžio krepšininku, D.Freemanas – geriausiu vasario krepšininku.

Dėl traumos iki sezono pabaigos nežais A.Žagaras. Sezono viduryje išvyko P.Petrilevičius (14 tšk., 5,4 atk.kam.),

Žiūrovų vidurkis – 868.

Tarpusavio rungtynės

LKL reguliariajame sezone „Žalgiris“ laimėjo visas trejas tarpusavio rungtynes 93:75 (namie), 97:69 (išvykoje) ir 95:89 (namie). „Nevėžis“ pastarąjį kartą „Žalgirį“ nugalėjo 2015 m. lapkritį.

Kiti turnyrai

„Žalgiris“. Lietuvos taurės ketvirtfinalyje nugalėjo „Wolves“ 95:79 ir 91:72, pusfinalyje – „Lietkabelį“ 77:67, finale – „Jonavą“ 81:77.

Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 7 vietą (19 ir 15), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Barcelona“ 0:3.

„Nevėžis“. Lietuvos taurės grupėje užėmė 1 vietą (4 ir 2), ketvirtfinalyje pralaimėjo „Rytui“ 78:70 ir 78:98.

Tarptautiniuose turnyruose nežaidė.

Praeitis

„Žalgiris“. LKL žaidžia 30-ąjį sezoną ir 29-ąjį kartą pateko į atkrintamąsias varžybas (2020 m. atkrintamosios varžybos nebuvo surengtos dėl pandemijos). Kauno komanda žaidė 27 ketvirtfinalio serijas (2012 m. po reguliariojo sezono iškart pateko į pusfinalį) ir visus kartus laimėjo. Kauno komanda 26 serijas iš eilės laimėjo sausu rezultatu 2:0 arba 3:0. Pernai „Žalgiris“ pirmą kartą ketvirtfinalyje pralaimėjo rungtynes, bet laimėjo seriją su „Neptūnu“ 3:2.

„Nevėžis“. LKL žaidžia 21-ąjį sezoną, į atkrintamąsias varžybas pateko 10-ąjį kartą. Praėjusiais sezonais laimėjo vieną iš 9 ketvirtfinalio serijų (2006 m. nugalėjo „Sakalus“). Praėjusį kartą atkrintamosiose varžybose žaidė 2018 m. ir ketvirtfinalyje pralaimėjo „Žalgiriui“ 0:3.

Tarpusavio mačai. Šios komandos ketvirtfinalyje susitiko tris kartus. Visus tris kartus (2004, 2013 ir 2018 m.) „Žalgiris“ laimėjo serijas sausu rezultatu 2:0 arba 3:0.