Pirmame finalo mūšyje N. Jokičius nepranoko „Lakers“ žvaigždžių, tačiau jo pastangos buvo pergalingos

NBA Vakarų konferencijos finalas startavo galingu lyderių pasirodymu ir šeimininkų pergale. „Denver Nuggets“ klubas namuose 132:126 (37:25, 35:29, 34:38, 26:34) palaužė „Los Angeles Lakers“ ekipą ir serijoje iki keturių laimėjimų pirmauja 1:0.

A.Davisas pirmame mače pelnė 40 taškų, tačiau pergalės tai neatnešė.<br> AFP/Scanpix nuotr.

May 17, 2023, 7:16 AM, atnaujinta May 17, 2023, 7:55 AM

Pagrindiniais smuikais šiame mače griežė lyderiai, o N.Jokičius iki pertraukos ekipai padėjo susikrauti net 18 taškų persvarą 72:54.

Tačiau antroje mačo dalyje A.Davisas padarė viską, kad intriga sugrįžtų. Likus  beveik trims minutėms Denveris po LeBrono Jameso taškų jau pirmavo tik 129:126, bet N.Jokičius ir vėl tempė savo klubą už ausų – pelnė dvitaškį, kitoje atakoje „Lakers“ suklydo šeimininkai iškovojo sunkią pergalę.

Nikola Jokičius vedė nugalėtojus į pergalę: jis per 42 minutes surinko dvigubą dviženklį – 34 taškus (9/14 dvit., 3/3 trit., 7/8 baud.), po krepšiais susirinko 21 kamuolį, atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Tai buvo jau  12-asis serbo trigubas dviženklis atkrintamosiose akistatose per jo karjerą – krepšininkas dalijasi dabar trečiąją vietą pagal šį rodiklį su Russellu Westbrooku.

Pirmąją vietą užima Michaelas Jordanas, kuris NBA atkrintamuosiuose mačuose buvo pasiekęs 30 trigubų dviženklių. Antras yra 28 kartus tokią statistiką parodęs L.Jamesas.

Pralaimėjusiems vieną iš geriausių karjeros atkrintamųjų mačų sužaidė Anthony Davisas.

Jis per 41 minutę įmetė 40 taškų ir atsikovojo 10 kamuolių.

Pagrindinė Los Andželo žvaigždė LeBronas Jamesas šįkart pridėjo 26 taškus, 12 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvius perdavimus.

Antroji dvikova vyks penktadienį taip pat Denveryje. Šis klubas šio sezono atkrintamosiose namų rungtynėse laimėjo visus septynis mačus ir turi geriausią sezono namų akistatų statistiką – 41 laimėta dvikova ir vos 7 nesėkmės.

„Lakers“: Anthony Davisas 40 (10 atk. kam.), LeBronas Jamesas 26 (12 atk. kam.), Austinas Reavesas 23, Rui Hachimura 17.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 34 (21 atk. kam., 14 rez. perd.), Jamalas Murray 31, Kentaviousas Caldwellas-Pope 21, Bruce Brownas 16, Michaelas Porteris 15.