23 taškų pranašumą iššvaistę „Žalgirio“ jauniai neatsilaikė prieš čempionų titulą ginančią Serbijos komandą

Kauno „Žalgiris“ nesėkmingai pradėjo finalinį Eurolygos jaunimo turnyrą. Kaune vykstančiose varžybose žalgiriečiai 70:73 (30:11, 16:24, 10:26, 14:12) nusileido čempionų titulą ginančiai Belgrado „Mega MIS“ komandai.

zalgiris.lt nuotr.

May 18, 2023, 5:48 PM, atnaujinta May 18, 2023, 5:56 PM

Vytauto Pliaugos auklėtiniai puikiai pradėjo rungtynes. Žalgiriečiai pelnė pirmuosius 9 rungtynių taškus, o pirmąjį kėlinį užbaigė pirmaudami net 19 taškų skirtumu – 30:11.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ įgijo 23 taškų pranašumą (34:11), tačiau susikurtos persvaros išlaikyti nesugebėjo. Trečiajame kėlinyje „Mega MIS“ ekipa persvėrė rezultatą ir lemiamą ketvirtį pasitiko pirmaudama 61:56.

Ketvirtajame kėlinyje komandos itin sunkiai rinko taškus, o tai leido „Žalgirui“ kovoti iki pat galo. Dovydui Buikai pataikius tolimą metimą paskutinė rungtynių minutė prasidėjo Belgrado komandai pirmaujant 69:68.

Žalgiriečiai iš viso padarė net 26 klaidas.

Likus žaisti 17 sekundžių Andrejus Mušicki prasiveržęs pelnė dvitaškį su pražanga ir suteikė Belgrado komandai 4 taškų pranašumą. Justas Stonkus dar spėjo pataikyti dvitaškį, tačiau Asimo Djulovičiaus pataikyta bauda įtvirtino „Mega MIS“ pergalę.

Žalgiriečių gretose naudingiausiai rungtyniavo Nedas Raupelis. Vidurio puolėjas per 18 minučių surinko 10 taškų (4/4 dvit., 2/2 baud.), 7 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 2 klaidas, 2 blokus ir 17 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Dovydas Buika 11, Nedas Raupelis 10, Justas Stonkus ir Aleksas Bieliauskas po 9.

„Mega MIS“: Bogoljubas Markovičius 22, Filipas Jovičius 19, Asimas Djulovičius 17.

Kitose B grupės rungtynėse Eurolygos talentų komanda 81:78 (24:15, 21:21, 26:13, 10:29) įveikė Badalonos „Joventut“.

Nugalėtojų gretose puikiai pasirodė lietuvis Nikas Stuknys. Panevėžietis per 20 minučių pelnė 14 taškų (6/9 dvit., 0/1 trit., 2/5 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

Ketvirtadienį „Žalgirio“ jaunimas 13 val. 30 min. susitiks su „Joventut“ ekipa.