Įspūdingasis J. Butleris tęsia „Heat“ pasaką – Majamis ir konferencijos finalą pradėjo nuo pergalės

Jimmy Butleris ir vėl tempė savo komandą – pelnė 35 taškus, iš kurių 23 – antrojoje pusėje, o „Miami Heat“ ekipa Rytų konferencijos finalo pirmosiose rungtynėse iškart perėmė namų pranašumą serijoje, išvykoje įveikusi „Boston Celtics“ 123:116 (28:30, 29:36, 46:25, 20:25). „Heat“ yra vos antroji komanda NBA lygoje, kuri užėmusi aštuntą vietą reguliariame sezone prasibrovė į finalus.

Jimmi Butleris yra „Heat“ ekipos lyderis.<br> AFP/Scanpix nuotr.

May 18, 2023, 7:40 AM

Tad Majamis serijoje išsiveržė į priekį 1:0, o antroji akistata Bostone vyks šeštadienį.

Majamio komanda po dviejų kėlinių atsiliko devyniais taškais, o trečiajame kėlinyje pasiekė atkrintamųjų varžybų rekordą, įmetusi 46 taškus. Apskritai ir per paskutiniuosius du kėlinius „Heat“ Bostoną nurungė 66:50.

J.Butleriui tai buvo penktosios rungtynės šiose atkrintamosiose dvikovose, kai kai jis pelnė 30 ir daugiau taškų. Jis šioje akistatoje dar pridėjo septynis rezultatyvius perdavimus, šešis perimtus kamuolius ir penkis atkovotus kamuolius.

„Vienas pirmaujančių žaidėjų – jis puikus tiek puolime, tiek ir gynyboje. To mums ir reikėjo“, – po mačo sakė „Heat“ treneris Erikas Spoelstra. – Jimmy sugebėjo padaryti viską, ko mums reikėjo – ir kaip taškų rinkėjas, ir kaip asistentas“.

Bamas Adebayo pridėjo 20 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Po 15 taškų pridėjo Kyle'as Lowry, Calebas Martinas ir Gabe'as Vincentas bei Maxas Strusas. „Heat“ pataikė 16 tritaškių iš 31 bandymo.

Tik aštuntąją vietą reguliariame sezone laimėjusi „Heat“ visas tris atkrintamųjų varžybų serijas pradėjo pergalėmis išvykoje.

Bostonui Jaysonas Tatumas pelnė 30 taškų, tačiau ketvirtajame kėlinyje jo puolimas užstrigo“ – nepelnė nė vieno metimo iš žaidimo. Jaylenas Brownas pelnė 22 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. Malcolmas Brogdonas pridėjo 19 taškų.

„Celtics“, kuri laikoma geriausiai besiginančia ir puolančia ekipa, šįkart įmetė vos 10 tolimų metimų iš 29.

„Išsiderino mūsų puolimas. Neturėjome aiškaus tikslo“, – po pralaimėjimo tikino „Celtics“ treneris Joe Mazzulla.

Ketvirtadienio dvikova tapo jau trečioji per keturis sezonus, kai „Heat“ ir „Celtics“ susitinka konferencijos finale. Bostonas pernai laimėjo seriją po septynių rungtynių.

Bostonas rungtynių pradžioje dominavo aikštėje, tačiau po didžiosios pertraukos sustojo, iškart pralaimėję atkarpą 13:1.

Antroje dvikovos dalyje „Heat“ atkarpą laimėjo 46:25 ir išsiveržė į priekį prieš ketvirtą kėlinį 103:91.

Bostonas sureagavo į tokį spurtą – pelnė paskutinio kėlinio pirmuosius septynis taškus. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes Majamis pirmavo 114:109, bet Calebo Martino ir Butlerio tritaškiai numarino intrigą – 120:110.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 30 (8/14 dvit., 11/11 baud., 7 atk. kam.), Jaylenas Brownas 22 (1/6 trit.), Malcolmas Brogdonas 19, Robertas Williamsas 14, Marcusas Smartas 13.

„Heat“: Jimmy Butleris 35 (10/21 dvit., 2/4 trit., 9/10 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 6 per. kam.), Bamas Adebayo 20, Gabe'as Vincentas (3/5 trit.), Maxas Strusas (3/5 trit.), Kyle'as Lowry (3/5 trit.) ir Calebas Martinas po 15.