Žingsniu arčiau istorijos: „Boston Celtics“ antrąkart paeiliui įveikė „Miami Heat“

„Miami Heat“ turėjo dar vieną puikią progą uždaryti Rytu konferencijos finalų seriją ir patekti į didįjį NBA finalą, bet „Boston Celtics“ turėjo kitokių minčių. Po truputį atsigaunanti „Boston Celtics“ ekipa 110:97 (35:20, 26:24, 29:28, 20:25) nugalėjo „Miami Heat“ bei sušvelnino serijos rezultatą. Šiuo metu Rytų konferencijos finale 3:2 pirmauja „Miami Heat“.

Jaysonas Tatumas<br> Scanpix/Usa today nuotr.

2023-05-26 07:11, atnaujinta 2023-05-26 07:16

Pirmąjį kėlinį tiesiog dominavo „Boston Celtics“ krepšininkai. Didžiąją dalį taškų surinkę Jaysonas Tatumas ir Marcusas Smartas svečiams leido išsiveržti į priekį 23:7.

Dviženklis pranašumas laikėsi visą pirmąjį ketvirtį, kuriame „Boston Celtics“ nesuteikė didesnių vilčių „Miami Heat“ komandai.

Antrąjį ketvirtį geriau pradėjo svečiai. Jaylenas Brownas pelnė 8 taškus paeiliui, o Alas Horfordas įkrovė į krepšį ir „Boston Celtics“ buvo arti 20 taškų persvaros, tačiau „Miami Heat“ susikrauti triuškinančio pranašumo neleido.

Rotacijos žaidėjų palaikoma „Miami Heat“ antrojo kėlinio metu buvo sumažinusi atotrūkį iki 11 taškų 49:38, tačiau „Boston Celtics“ surengė spurtą 14:5 ir po pirmosios pusės pirmavo (61:44).

Viso trečiojo kėlinio metu vyko katės ir pelės žaidimas, kuomet „Boston Celtics“ pernelyg neiššovė į priekį, tačiau išlaikė visą pirmoje rungtynių dalyje susikrautą pranašumą (90:72).

Įspūdingos gynybos ir taiklių metimų dėka „Boston Celtics“ ketvirtajame kėlinyje neleido „Miami Heat“ sušvelninti rezultato ir mažais žingsniais priartėjo prie to, kad sukurtų istoriją. Penktąjį serijos mačą 110:97 laimėjo Joe Mazzullos vadovaujami „Boston Celtics“.

Primename, kad nė viena NBA komanda dar nėra laimėjusi atkrintamųjų serijos, atsilikinėdama 0:3. Visgi žingnis po žingsnio „Boston Celtics“ artėja prie istorinio pasiekimo.

„Boston Celtics“: Derrickas White'as 24, M.Smartas 23 (5 per. kam.), J.Tatumas (11 rez. perd., 8 atk. kam.) ir J.Brownas po 21.

„Miami Heat“: Duncanas Robinsonas 18 (9 rez. perd.), Bamas Adebayo 16 (8 atk. kam.), Haywoodas Highsmithas 15, Jimmy Butleris 14.