Pirmąją Europos krepšinio pirmenybių staigmeną pateikė Latvijos žaidėjos

Europos moterų krepšinio pirmenybių pirmajame ture garsiausiai nuskambėjo Latvijos pavadinimas. Latvės turnyrą pradėjo įveikdamos vieną iš pagrindinių favoričių Ispanijos rinktinę.

Latvijos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionate patiesė galingą Ispaniją.<br> FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jun 16, 2023, 12:25 AM

Stipriausios žemyno moterų krepšinio komandos ketvirtadienį Liublianoje ir Tel Avive žaidė Europos pirmenybių pirmojo turo rungtynes. Nors dauguma favoričių pasiekė pergales, buvo ir netikėtumų. Garsiausiai driokstelėjo Latvijos rinktinė, pirmosiose A grupės rungtynėse Tel Avive įveikusi Ispanijos komandą 67:63.

Gana netikėtai baigėsi ir vienerios C grupės rungtynės Liublianoje. Turnyro šeimininkė Slovėnijos rinktinė nusileido Didžiosios Britanijos komandai 71:76. Įdomu, kad nei latvės, nei britės nežaidė praėjusiose Europos pirmenybėse ir į elito būrį grįžo po trumpos pertraukos.

Latvės. Nors Latvijos krepšininkės nugalėjo nedideliu 4 taškų skirtumu, jų pranašumas nekėlė abejonių. Latvės nuo antrojo kėlinio visą laiką pirmavo, buvo padidinusios persvarą iki 14 taškų ir, net varžovėms pradėjus vytis, žaidė labai ramiai. Tiesa, priešpaskutinę minutę ispanės sumažino skirtumą iki 3 taškų ir turėjo kamuolį, bet Gundaro Vėtros treniruojama Latvijos komanda sugebėjo atremti apsiginti nuo svarbiausių varžovių atakų.

Latvijos komandoje rezultatyviausiai žaidė dvi krepšininkės, kurioms ir skiriami lyderių vaidmenys. Anete Šteinberga pelnė 22 taškus, Kitija Laksa – 17 taškų.

Favoritės. Ispanija laikoma viena iš keturių pagrindinių turnyro favoričių. Kitos trys favoritės – užpernai medalius laimėjusios Serbijos, Prancūzijos ir Belgijos komandos – ketvirtadienį pasiekė pergales, bet lengvai laimėjo tik Belgijos krepšininkės.

Belgės beveik pusšimčio taškų skirtumu 108:59 sutriuškino namie žaidžiančią Izraelio rinktinę. Izraelietės Europos pirmenybėse dalyvauja pirmą kartą nuo 2011 metų ir į turnyrą pateko kaip jo šeimininkės, todėl lengvas „Belgian Cats“ pasivaikščiojimas buvo nesunkiai nuspėjamas. Skirtumas kaip ant mielių augo net tada, kai treneris Rachidas Meziane‘as į aikštę įleido atsargines krepšininkes, kurios per rimtas rungtynes net nepakyla nuo suolo.

Europos čempionės vardą ginančią Serbijos rinktinę gerokai pakamavo Turkijos krepšininkės, kurias serbės nugalėjo tik 71:63. Prancūzijos komanda ketvirtajame kėlinyje prieš Vokietijos ekipą pirmavo vos vienu tašku, bet pabaigoje prancūzės sugebėjo nutolti ir laimėjo 58:50.

Skirtumas. Pirmajame ture dviženkliu skirtumu baigėsi tik dvejos rungtynės. Didžiausią pergalę pasiekė Belgijos komanda, o Vengrijos rinktinė įveikė Slovakijos krepšininkes 89:67.

Vengrės visą persvarą susikrovė per ketvirtąjį kėlinį, kurio pradžioje rezultatas dar buvo lygus 55:55.

Atkakliausiose pirmojo turo rungtynėse Čekija nugalėjo Italiją 61:58. Iškart po pertraukos italės pelnė 13 taškų be atsako ir nutolo 46:32, bet čekės per paskutines 16 minučių varžovėms leido įmesti vos 12 taškų.

Juodkalnijos krepšininkės nedideliu skirtumu, bet gana užtikrintai įveikė Graikijos komandą 74:69. Šios rungtynės prasidėjo anksčiausiai, o graikė Artemis Spanou pateko į metraštį, kaip pirmuosius turnyro taškus pelniusi žaidėja.

1 turas

A grupė (Tel Avivas)

Juodkalnija – Graikija 74:69. Živkovič 15, 14 atk.kam. / Spanou 15, 11 atk.kam., Fasoula 15.

Latvija – Ispanija 67:63. Šteinberga 22, Laksa 17, Gulbe 14 / Gil 20, 10 atk.kam., Carrera 15.

B grupė (Tel Avivas)

Italija – Čekija 58:61. Zandalasini, Andre ir Keys po 10 / Hamzova ir Holešinska po 14.

Belgija – Izraelis 108:59. Meesseman 23, Resimont 22 / Garzon 13.

C grupė (Liubliana)

Didžioji Britanija – Slovėnija 76:71. Anigwe 15, 14 atk.kam., Winterburn 15 / Oblak 25, Friskovec 15.

Vokietija – Prancūzija 50:58. Sontag 10 / Vukosavljevič 11.