Lietuvos 18-mečiai Europos čempionato grupių etapą užbaigė triuškinančiu pralaimėjimu Aštuntfinalyje laukia dvikova su turkais

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė (1/2) nesėkme užbaigė Europos čempionato grupių etapą. Remigijaus Bardausko auklėtiniai 69:92 (15:20, 14:24, 16:19, 24:29) buvo priversti pripažinti Prancūzijos rinktinės (3/0) pranašumą ir A grupėje finišavo trečioje vietoje.

Lietuvos 18-mečiai Europos čempionato grupių etapą užbaigė triuškinančiu pralaimėjimu<br> FIBA nuotr.
 Lietuvos 18-mečiai krepšininkai Europos čempionate meta iššūkį prancūzams<br> FIBA nuotr.

2023-07-24 18:35, atnaujinta 2023-07-24 20:56

Prancūzai lietuvius surakino savo geležine gynyba – iki tol beveik po 100 taškų metusi Lietuvos rinktinė šįkart surinko 69. Koją kišo 20 padarytų klaidų.

Mačo pradžioje lietuviai įsibėgėjo lėtai, tačiau sugebėjo pasivyti varžovus (10:10). Kiek sėkmingiau pirmojo ketvirčio pabaigą sužaidę prancūzai pirmavo 20:15. Antrajame kėlinyje mūsiškių deficitas greitai tapo dviženklis (19:30), o prieš pertrauką duobė dar kiek pagilėjo – 29:44.

Trečiasis ketvirtis Lietuvos atstovams prasidėjo sėkmingiau, bet oponentai netrukus surengė spurtą 11:0 ir smarkiai nutolo (38:60). Paskutinį kėlinį lietuviai pasitiko atsilikdami 45:63. Varžovai per likusias dešimt minučių neleido mūsiškiams pagalvoti apie stebuklo sukūrimą.

Rezultatyviausiai šįkart rungtyniavo Aleksas Bieliauskas, pelnęs 13 taškų. Kasparas Jakučionis pridėjo 12 taškų.

Lietuva: Aleksas Bieliauskas 13, Kasparas Jakučionis 12, Mantas Laurenčikas ir Justas Stonkus po 9, Nojus Indrušaitis 7.

Prancūzija: Tidjane’as Salaunas 16, Amaelis L’Etangas 14, Mohamedas Diawara 11, Noa Essengue ir Nolanas Traore po 10, Romanas Domonas 9, Killianas Malwaya 8, Illanas Pietrusas 7.

Lietuvos krepšininkai grupių etape iškovojo 1 pergalę, patyrė 2 pralaimėjimus ir užėmė trečiąją vietą.

Aštuntfinalyje lietuviai susitiks su Turkijos rinktine, kuri B grupėje užėmė antrąją vietą.

Mačas numatytas trečiadienį, 14 val.

Lietuvos krepšininkai turnyrą pradėjo 98:101 pralaimėdami Izraelio rinktinei, tačiau vėliau reabilitavosi 99:80 įveikdama Švediją.

Prancūzai laimėjo abejas žaistas rungtynes. Iš pradžių Prancūzijos rinktinė 86:48 nepasigailėjo švedų, o vėliau 83:70 susitvarkė su Izraeliu.