Dar vienas nusivylimas: Lietuvos 18-mečiai krito Europos čempionato aštuntfinalyje

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinei nepavyko prasibrauti tarp aštuonių geriausių Europoje.

Rungtynių akimirka.<br>FIBA nuotr.
 Nojus Indrušaitis. <br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 26, 2023, 1:38 PM, atnaujinta Jul 26, 2023, 4:04 PM

Remigijaus Bardausko auklėtiniai dramatiškame Senojo žemyno pirmenybių aštunfinalyje 72:76 (23:17, 14:20, 14:16, 21:23) suklupo prieš Turkijos krepšininkus ir turnyrą užbaigs kova dėl 9–16 vietų.

Visas 40 minučių ant parketo virė nuožmi kova – niekas nebuvo nutolęs dviženkliu skirtumu, o pirmaujanti komanda keitėsi 11 kartų. Nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis, kuomet šaltesnius nervus išlaikė turkai.

Lietuviams nepadėjo užtikrintai laimėta kova dėl atkovotų kamuolių – 58:36. Mūšiškiai suklydo 20 sykių, o po klaidų priešininkai pelnė 19 taškų.

Pirmajame mače link 9-osios vietos, kuris vyks jau ketvirtadienį, mūsiškių lauks Ispanijos arba Čekijos krepšininkai. Tiesioginė susitikimo transliacija – nuo 14.00 val. FIBA „YouTube“ kanale.

Pirmojo ketvirčio pabaigoje lietuviai buvo nutolę beveik dviženkliu skirtumu (23:14), tačiau turkai greitai atsigavo ir komandos pradėjo žengti koja kojon. Po pirmosios mačo dalies švieslentėje degė lygybė – 37:37.

Trečiajame kėlinyje ilgiau pirmavo Lietuvos krepšininkai, tačiau sulig paskutiniąja ketvirčio sekunde smeigtu metimu iš savo aikštės pusės į priekį išsiveržė oponentai – 51:53.

Likus minutei, tolimu metimu rezultatą išlygino Justas Stonkus (68:68), tačiau kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė varžovai (68:71). Abi ekipos tuomet realizavo po dvi baudas (70:73). Po minutės pertraukėlės mūsiškiams nepavyko užpulti, o varžovai savo pergalę tvirtino baudų metimais.

Rezultatyviausiai lietuvių tarpe rungtyniavo J. Stonkus (18 tšk.) ir Aleksas Bieliauskas (14 tšk.). Tiesa, pastarasis mačo nebaigė dėl penkių asmeninių pražangų.

Lietuva: Justas Stonkus 18, Aleksas Bieliauskas 14, Vytautas Žygas 10, Mantas Juzėnas ir Mantas Kočanas po 7.

Turkija: Emre Tunca 21, Yagizas Aksu 17, Berkas Canas Akinas 16, Mehmetas Efe Demirelis ir Ozguras Cengizas po 11.