A. Edwardso tempiama JAV rinktinė mačo pabaigoje palaužė Vokietiją

Arti pralaimėjimo prieš Vokietijos rinktinę buvę JAV krepšininkai išsigelbėjo ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Anthony Edwardso tempiama JAV rinktinė paskutiniajame pasirengimo ciklo draugiškame mače Abu Dabyje 99:91 (26:26, 20:28, 27:23, 26:14) įveikė vokiečius ir baigė pasirengimo ciklą be pralaimėjimų.

Anthony Edwardso dėjimas<br> AFP/Scanpix nuotr.

Aug 20, 2023, 9:17 PM, atnaujinta Aug 20, 2023, 10:11 PM

JAV gretose siautęs A.Edwardsas kas minutę rinko po tašką – gynėjas per 34 žaidimo minutes įmetė 34 taškus, (7/13 dvit., 4/8 trit.) atkovojo 6 kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus.

Vokiečių rinktinėje rezultatyviausias buvo Franzas Wagneris, kuris į JAV krepšį įmetė 17 taškų (4/8 dvit., 2/8 trit.) ir sugriebė 10 atšokusių kamuolių.

Pirmąjį ketvirtį geriau pradėjo amerikiečiai, kurie Anthony Edwardso pastangomis šovė į priekį 10:3, tačiau Denniso Schroderio vedami vokiečiai antroje ketvirčio pusėje įsižaidė ir sugrįžo į mačą bei neleido JAV krepšininkams pabėgti į priekį.

Keliskart pirmojo kėlinio metu vokiečiai trumpai pora taškų pirmavo, tačiau Paolo Banchero dėjimas ketvirčio pabaigoje išlygino rezultatą ir po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus (26:26).

Antrojo kėlinio pradžioje vokiečiai jautėsi kur kas geresniame ritme. Brolių Moritzo ir Franzo Wagnerių duetas pelnė taškus vokiečiams antrojo kėlinio pradžioje, o tai jiems leido minimaliu pranašumu pirmauti.

Visgi antroje ketvirčio pusėje vokiečiai surengė spurtą 7:0 ir likus dviems minutėms iki susitikimo pabaigos pirmavo 10 taškų (40:50). Geros gynybos, komandinio žaidimo ir lengvai judančio puolimo dėka vokiečiai po dviejų kėlinių pirmavo 8 taškais ir JAV krepšininkams rodė, kad jie nėra komanda, negalinti mesti iššūkio jų žvaigždynui (46:54).

Didžiąją trečiojo ketvirčio kėlinio dalį vokiečiai abejose aikštelės pusėse žaidė solidžiai. Gynyboje puikiai dirbo prieš vieną JAV lyderių ir „New York Knicks“ gynėją Jaleną Brunsoną, patys puolime puikiai dalijosi kamuoliu, pataikydavo metimus bei likus kiek mažiau nei keturioms minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos turėjo 16 taškų pranašumą 55:71, tačiau po to, kai vokiečiai susikūrė tokį pranašumą, JAV tarė savo žodį.

Tyrese’as Haliburtonas pataikė du tritaškius paeiliui, A.Edwardas it Kobe Bryantas mėtė metimus atsilošęs ir juos pataikė. To dėka JAV surengė įspūdingą spurtą 3:18 ir grįžo į rungtynes iš dviženklio varžovų pranašumo. Visgi ketvirčio pabaigoje vokiečiai M.Wagneris atliko dėjimą ir pataikė dvi baudas bei prieš ketvirtąjį kėlinį sugrąžino kiek saugesnį pranašumą vokiečiams (73:77).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Vokietijos rinktinė toliau žaidė gan neblogai ir turėjo kelių taškų pranašumą, tačiau įpusėjus kėliniui JAV pradėjo demonstruoti savo tikrąjį veidą. A.Edwardso veidini amerikiečiai bendromis pastangomis įpusėjsu kėliniui išlygino rezultatą 86:86, kuris kelias minutes nekito, tačiau po to JAV surengė spurtą 14:6 ir uždarė paskutinįjį draugišką mačą prieš pasaulio čempionatą pergale (99:91).

Ankstesnėse draugiškose rungtynėse JAV įveikė Puerto Riką (117:74), Slovėniją (92:62), Ispaniją (98:88) ir Graikiją (108:86).

JAV pasaulio čempionate žais H grupėje, kur susitiks su Graikijos, Jordanijos ir Naujosos Zelandijos rinktinėmis.

JAV rinktinė: A.Edwardsas 34, Tyrese'as Haliburtonas ir Austinas Reavesas po 16, .... Jarenas Jacksonas Jr. – 7 (8 atk. kam., 6 blk. met.).

Vokietijos rinktinė: F.Wagneris 17, Dennisas Schroderis 16 (10 rez. perd., 4/10 dvit., 2/5 trit.), Moritzas Wagneris 14, Danielis Theisas (5/15 dvit., 13 atk. kam.) ir Andreasas Obstas (3/8 trit.) po 12 ir Johannesas Voightmannas 11 (10 atk. kam.).