Debiutinėse rungtynėse – geriausias rinktinės žaidėjas: M. Normantas sulaukė išskirtinės K. Maksvyčio pagyros Specialiai lrytas.lt, Manila

„Esame komanda, kuri turi pradėti viską nuo gynybos. Smagu, kad ketvirtame kėlinyje išėjus į aikštę Gabrieliui Maldūnui, gynyba susitvarkė, smagu už jį, atsidarė“, – po pirmosios pergalės pasaulio krepšinio čempionate kalbėjo Lietuvos rinktinės gynėjas Margiris Normantas.

Debiutinėse rungtynėse – geriausias rinktinės žaidėjas: M. Normantas sulaukė išskirtinės K. Maksvyčio pagyros.<br> FIBA nuotr.
Lietuvos rinktinės ir Egipto komandos mū<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Specialiai lrytas.lt, Manila

Aug 25, 2023, 6:28 PM, atnaujinta Aug 25, 2023, 6:33 PM

Kazio Maksvyčio auklėtiniai penktadienį Manilos „Mall of Asia“ arenoje 93:67 susitvarkė su Egipto rinktine ir D grupėje iškovojo pirmąją pergalę. Sekmadienį mūsiškių laukia Meksikos išbandymas, o antradienį – Juodkalnijos.

„Buvo jauduliukas, nemeluosiu, – debiutą rinktinėje įvertino 26-erių Vilniaus „Ryto“ kapitonas M.Normantas. – Susikaupęs išėjau dirbti gynyboje su jų metiku. Vėliau pavyko ir pačiam pataikyti. Gal kitą dieną pavyks kažkam kitam įmesti daugiau taškų.“

Nors pergalė pasiekta įtikinamu rezultatu, lietuviai tris kėlinius vargo prieš egiptiečius. Galiausiai rungtynes perlaužti pavyko ketvirtojo kėlinio metu.

Prie sėkmingų Lietuvos komandos atkarpų svariai prisidėjo ir pats M.Normantas. Gynėjas rungtynėse pelnė 18 taškų (3/5 trit.) ir surinko 19 naudingumo balų.

„Buvo duobelė antrame kėlinyje, nebuvo sklandu. Reikia pažiūrėti, kur darėme klaidas. Nes buvome sutarę vienaip, gavosi kitaip. Galutinis rezultatas – neblogas“, – problemas aiškino M.Normantas.

Lietuvos rinktinė šiame mače išmetė net 36 tolimus metimus ir pataikė 11 iš jų. Kaip teigė rinktinės gynėjas, tai lėmė varžovų gynybą.

„Varžovai labai spaudėsi. Jie žinojo, kad turime du „bokštus“ – Joną Valančiūną ir Donatą Motiejūną. Ėjo į pagalbas nuo manęs, Eimanto Bendžiaus. Gerai, kad pataikėme laisvi.“

Po mačo net treneris K.Maksvytis gyrė gynėją ir teigė, kad debiutantas sužaidė kaip tikras rinktinės senbuvis.