Po sėkmingo starto – J. Valančiūno pagyros komandai ir šypsena: „Pasidžiaugti galime iki dvyliktos“ Specialiai lrytas.lt, Manila

„Tai mūsų šeštasis žaidėjas“, - sirgaliams po sėkmingai pradėjo pasaulio čempionato nusilenkė Jonas Valančiūnas. Nors jų Maniloje dėl atstumo ir FIBA naujovių – mažiau, Lietuvos rinktinės centras pabrėžė, kad to nepajuto: „Gal ir mažiau, bet nė kuo tylesni“. Lietuvos rinktinė sirgaliams dovanojo pergalę, kurią ir turėjo dovanoti – 93:67 nugalėjo Egipto komandą.

Lietuvos ir Egipto rinktinių rungtynės.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (19)

Aug 25, 2023, 5:52 PM, atnaujinta Aug 25, 2023, 6:07 PM

Tai nebuvo rungtynės, kur kažkas galvojo, jog lietuviai gali ir pralaimėti, bet Kazys Maksvytis šaukė gana dažnai – Lietuvos komanda padarė 11 klaidų, leido varžovams puolime atkovoti 11 kamuolių. Buvo momentų, kai nespindėjo ir gynyba.

Startavę spurtu 22:9 lietuviai trečiajame kėlinyje varžovams buvo leidę priartėti iki 42:50, tačiau tada paspaudė greičio pedalą, užtaisytą tritaškiais ir nubėgo pergalės link.

„Nebuvo lengva. Pradžia tikrai nebuvo lengva. Jie žaidė neblogą krepšinį, galbūt šiek tiek atsipalaidavome po pabėgimo, tai gerai, kad radome jėgų, susikaupėme ir užbaigėme rungtynes geru akibrokštu“, – atviravo J.Valančiūnas.

Rungtynes jis puolime pradėjo labai tvirtai ir greitai surinko 11 taškų, o iš viso pelnė 15. Užfiksavo ir dvigubą dviženklį – atkovojo 10 kamuolių.

Tačiau šįkart žibėjo ne jo žvaigždė – komandoje iššovė Vilniaus „Ryto“ gynėjas Margiris Normantas. 18 taškų, iš kurių – trys tritaškiai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

Taškus rinko visi debiutantai – iš viso Lietuvos rinktinėje pasižymėjo visi dvylika žaidėjų.

„Labai gerai, labai gerai. Visi nori, visi alkani, visi daro gerus dalykus aikštelėje. Tai – sveikintina, ypatingai Margiris Normantas. Labai gerai“, - įvertino komandos kapitonas.

Pasižymėjo apskritai apie krepšininko karjeros pabaigą svarstęs Gabrielius Maldūnas, per 7 minutes pelnęs 4 taškus. J.Valančiūnas džiaugėsi, kad komandoje pasižymėjo būtent visi.

„Tas pasitikėjimas...Pirmosios rungtynėse visada tokios yra – jaudulys, startas. Labai svarbu gerai pradėti, smagu, kad visi jį pradėjo gerai. Smagu, kad laimėjome. Dabar turime pasidžiaugti iki dvylikos, o tada – Meksika“, – sakė JV.

Apie šias rungtynes svarbu suprasti paprastą detalę: pergalė čia buvo praktiškai užprogramuota, tereikėjo sužaisti ir nepridaryti pernelyg daug klaidų. Kaip po rungtynių sakė Donatas Motiejūnas, visi svyravimai – labiau apie Lietuvos rinktinę, o ne apie Egipto komandą. Šįkart Lietuvos rinktinė egiptiečius atakavo tritaškiais – jų metė 36, kai dvitaškių – 40. Lietuviai pataikė 11 tolimų metimų. 4 tritaškius pataikė ketvirtajame kėlinyje, kai po duobelės iššoko į priekį ir ėmė žaisti laisviau. Už vieną jų atsakingas M.Normantas, o tris – Eimantas Bendžius.

„Kai jis meta – įmeta. Jam reikia mesti, ką padarė trečiajame kėlinyje. Manau, kad pamatysime jį tokį ne vieną kartą“, – iš viso 10 taškų pelniusį komandos draugą gyrė J.Valančiūnas.