Antroji pasaulio čempionato diena: triuškinimų lavina, pirmasis pratęsimas ir be pergalių liekančios Afrika bei Azija

Pasaulio vyrų krepšinio pirmenybių žiūrovai pirmajame ture pamatė labai nedaug atkaklių rungtynių. Tiesa, šeštadienį sirgaliai tapo pirmojo pratęsimo liudininkais, stebėjo galingus individualius Lukos Dončičiaus ir Carliko Joneso pasirodymus bei skaičiavo Afrikos ir Azijos komandų pralaimėjimus.

lrytas.lt koliažas
Slovėnijos krep<br>FIBA nuotr.
 Brazilija sutriuškino Iraną.<br> FIBA nuotr.
 Serbija nepasigailėjo Kinijos.<br> FIBA nuotr.
 Ispanai sutriuškino Dramblio Kaulo krantą.<br> FIBA nuotr.
 JAV krepšininkai nugalėjo Naująją Zelandiją.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 26, 2023, 7:42 PM

Skirtumas

Į pasaulio vyrų krepšinio pirmenybes atvyko komandos, kurių lygis skiriasi kaip diena ir naktis. Penktadienį ir šeštadienį pirmajame ture vos dvejos iš 16 rungtynių baigėsi vienženkliu skirtumu, užtat triuškinamų rezultatų buvo labai daug.

20 taškų ar didesniu skirtumu baigėsi net 11 rungtynių.

Didžiausią pergalę pasiekė Serbijos krepšininkai. Jie 42 taškų skirtumu 105:63 sutriuškino Kinijos komandą, kurią treniruoja buvęs Serbijos rinktinės strategas Aleksandaras Džordževičius.

Nuo serbų tik per plauką, tiksliau – vienu tašku, atsiliko brazilai. Brazilijos krepšininkai nugalėjo Irano komandą 41 taško skirtumu 100:59.

Daugelis dideliu skirtumu pirmavusių komandų neeikvojo jėgų, todėl galutiniai rezultatai ne visuomet atspindėjo milžinišką nugalėtojų pranašumą.

Rezultatyviausiai pirmajame ture žaidė 109 taškus įmetusi Latvijos rinktinė. Šimto taškų ribą taip pat pasiekė Serbija (105), Puerto Rikas (101; po pratęsimo), Brazilija ir Slovėnija (po 100).

Žemynai

Pirmajame ture pergalės neiškovojo nė viena iš vienuolikos Afrikos ir Azijos komandų.

Pasaulio pirmenybėse žaidžia penkios komandos iš Afrikos (Angola, Pietų Sudanas, Egiptas, Žaliasis Kyšulys ir Dramblio Kaulo Krantas) bei šešios komandos iš Azijos (Filipinai, Japonija, Iranas, Libanas, Kinija ir Jordanija).

Sekmadienį bent viena Afrikos arba Azijos komanda tikrai švęs pirmąją pergalę, nes A grupės antrojo turo rungtynėse susitiks Filipinai ir Angola.

Pratęsimas

Antrąją pasaulio pirmenybių dieną sirgaliai pamatė pirmąjį pratęsimą. Kol kas atkakliausiai vykusiose turnyro rungtynėse Puerto Rikas nugalėjo turnyro debiutantą Pietų Sudaną 101:96.

Pietų Sudano krepšininkai pirmavo beveik visą pagrindinį laiką, bet Puerto Riko rinktinę nuo pralaimėjimo išgelbėjo natūralizuotas kubietis Ismaelis Romero. Jis paskutinę minutę dėjimais pabaigė dvi iš eilės atakas ir, likus žaisti 16 sek., pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio vidurio persvėrė rezultatą 79:78.

I.Romero galėjo rungtynes pabaigti be pratęsimo. Paskutinę sekundę, esant lygiam rezultatui 81:81, jis stojo prie baudos metimo linijos. Tačiau 32 metų vidurio puolėjas taip jaudinosi, kad nepataikė nė vienos baudos, o po antrojo metimo kamuolys vos siekė lanką.

Vis dėlto I.Romero graužtis dėl netaiklių baudos metimų nereikėjo. Pratęsimo scenarijų rašė Puerto Riko komanda, o galutinis rezultatas neatspindėjo didelio puertorikiečių pranašumo per papildomas minutes.

Debiutas

Pasaulio pirmenybėse šiais metais debiutuoja keturios komandos. Latvija pirmąsias rungtynes laimėjo, Pietų Sudanas – pralaimėjo. Kiti du debiutantai šeštadienį kovojo tarpusavyje, o jų mače Sakartvelas sutriuškino Žaliąjį Kyšulį 85:60.

Nors Sakartvelo krepšininkai laimėjo dideliu skirtumu, starto jaudulys juos paveikė kur kas labiau.

Rungtynių pradžioje sakartveliečiams rankos drebėjo taip, kad jie kelis kartus nepataikė net iš po krepšio ir pirmojo kėlinio viduryje atsiliko 2:8.

Tačiau Sakartvelo krepšininkus treniruojančiam graikui Ilijui Zourui paprašius minutės pertraukėlės ir nuraminus savo komandą, viskas stojo į savo vietas – Sakartvelo komanda likusią pirmojo kėlinio dalį laimėjo 19:3.

Taškai

Rezultatyviausias pirmojo turo krepšininkas buvo Slovėnijos rinktinės lyderis Luka Dončičius. Jis per rungtynes su Venesuelos rinktine pelnė 37 taškus – daugiau nei trečdalį komandos taškų.

Nuo „Dallas Mavericks“ superžvaigždės nedaug atsiliko Pietų Sudano rinktinės įžaidėjas Carlikas Jonesas. Ohajuje gimęs ir užaugęs „Chicago Bulls“ krepšininkas per rungtynes su puertorikiečiais surinko 35 taškus.

Įdomu, kad per visą NBA karjerą C.Jonesas kol kas pelnė tik 24 taškus. Nors jis NBA pirmenybėse debiutavo 2021 metų gruodį, per du sezonus žaidė vos 12 rungtynių ir daugiau laiko praleido G lygos „Windy City Bulls“ komandoje. Užtat dukterinėje lygoje 183 cm ūgio įžaidėjas jautėsi kaip žuvis vandenyje ir buvo išrinktas naudingiausiu praėjusio sezono G lygos krepšininku.

Dienos penketas

Carlikas Jonesas (Pietų Sudanas). 35 tšk. (9/14 dvitaškių, 3/8 tritaškių, 8/9 baudų), 6 atk.kam., 11 rez.perd. per 38 min.

Luka Dončičius (Slovėnija). 37 tšk. (9/10 dvitaškių, 2/8 tritaškių, 13/16 baudų), 7 atk.kam., 6 rez.perd. per 31 min.

Rondae Hollisas-Jeffersonas (Jordanija). 24 tšk. (6/8 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 9/11 baudų), 9 atk.kam. per 33 min.

Paolo Banchero (JAV). 21 tšk. (6/8 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/5 baudų) per 19 min.

Ismaelis Romero (Puerto Rikas) 16 tšk. (8/9 dvitaškių, 0/4 baudų), 12 atk.kam. per 36,5 min.

Dienos treneris

Nelsonas Colonas (Puerto Rikas)

1 turas

B grupė

Pietų Sudanas – Puerto Rikas 96:101 (po pratęsimo). C.Jonesas 35, 11 rez.perd., W.Gabrielis ir D.Jokas po 13, N.Omotas ir M.Shayokas po 11 / S.Thompsonas 21, 13 atk.kam., T.Watersas 19, 11 rez.perd., G.Condittas 18, 11 atk.kam., I.Romero 16, 12 atk.kam., I.Pineiro 14, J.Howardas 11.

Serbija – Kinija 105:63. B.Bogdanovičius ir V.Marinkovičius po 14, D.Rističius 13, N.Milutinovas 11, A.Avramovičius 10 / Žao Rui 17, Žou Si 12.

C grupė

Jordanija – Graikija 71:92. R.Hollisas-Jeffersonas 24, A.Al Dvairi 14, S.Bzai 11, F.Ibrahimas 10 / G.Larentzakis 19, I.Papapetrou ir Th.Walkupas po 13, N.Rogkavopoulos 10.

JAV – Naujoji Zelandija 99:72. P.Banchero 21, A.Edwardsas 14, J.Jacksonas ir A.Reavesas po 12, J.Brunsonas ir T.Haliburtonas po 10 / R.Te Rangi 15, Sh.Ili ir F.Delany po 12, Y.Wetzellis 10.

F grupė

Žaliasis Kyšulys – Sakartvelas 60:85. K.Mendesas 11, K.Gomesas 10, Walt.Tavaresas 6, 12 atk.kam. / T.Šengelija 16, G.Bitadzė 15, 11 atk.kam., D.Sanadzė 12, S.Mamukelašvilis 10.

Slovėnija – Venesuela 100:85. L.Dončičius 37, M.Tobey 21, K.Prepeličius 18 / G.Sojo 16, J.Zamora ir H.Guillentas po 12, J.Maternas 11, M.Carrera 10.

G grupė

Iranas – Brazilija 59:100. M.Aghadžanpūras 11, H.Haddadi 10 / B.Caboclo 16, Y.Santosas 14, T.Soaresas 13, V.Benite 12, M.Huertasas 10.

Ispanija – Dramblio Kaulo Krantas 94:64. W.Hernangomezas 22, U.Garuba 12, J.Hernangomezas 11 / B.Konė 11, J.Ph.Dally 10.