Galingu žaidimu Meksiką patiesę Lietuvos krepšininkai jau turi ir kelialapį į kitą čempionato etapą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęs kovas pasaulio čempionato antrame varžybų etape. Tai paaiškėjo sekmadienį Maniloje po antrosios mūsų komandos dvikovos D grupėje. Lietuviai grupės mūšyje susitvarkė su Meksikos nacionaline komanda 96:66 (32:17, 21:17, 23:17, 20:15) ir su dviem laimėjimais garantuotai pateks į kitą varžybų etapą, kur žais su dviem geriausiomis C grupės rinktinėmis.

Lietuvos ir Meksikos rinktinių dvikovos momentai.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Aug 27, 2023, 2:49 PM, atnaujinta Aug 27, 2023, 5:11 PM

Pergalę iškovojusi Kazio Maksvyčio vedama kariauna palaidojo meksikiečių viltis kabintis į kito etapo kelialapį. Meksikos ekipa turi du pralaimėjimus ir neturi net ir teorinių vilčių užimti antrąją vietą, nes po du laimėjimus turi tiek lietuviai, tiek ir Juodkalnijos krepšininkai.

Didžiosios intrigos mače su meksikiečiais nebuvo – lietuviai jau per dvi minutes susikrovė 8 taškų persvarą – pabėgo 8:0 ir ją tik didino. Greitame ir rezultatyviame pirmame kėlinyje lietuviai įmetė net 32 taškus, o praleido 17.

Antrame ketvirtyje mūsiškiai padidino skirtumą iki 19 taškų, o jau trečiojo pradžioje peržengė 20 taškų skirtumo ribą – 57:36.

Atsipalaidavę mūsų krepšininkai leido Šiaurės Amerikos rinktinei sumažinti atsilikimą iki 47:60, bet iš esmės lietuviai valdė situaciją – vėl atstatė persvarą 67:47.

Baigiantis trečiam kėliniui mūsiškiai buvo priekyje 74:47, o ketvirtame ketvirtyje buvo priekyje 86:59.

Lietuva: Rokas Jokubaitis (7 rez. perdav.) ir Jonas Valančiūnas (12 atk. kam.) po 15, Mindaugas Kuzminskas 14 (3/4 tritašk.), Ignas Brazdeikis ir Donatas Motiejūnas po 10, Eimantas Bendžius, Tomas Dimša ir Tadas Sedekerskis po 7.

Meksika: Gabrielis Gironas 13, Gaelis Bonilla, Francisco Cruzas ir Israelis Gutierrezas – po 10, Joshua Ibarra 9 (3/13 dvit.).

Kazio Maksvyčio treniruojama komanda penktadienį debiutiniame pasaulio čempionato mače įtikinamai nugalėjo Egipto rinktinę 93:67.

Tuo tarpu meksikiečiai pirmajame ture pralaimėjo Juodkalnijos komandai 71:91. Ši ekipa šventė pergalę ir sekmadienį, įveikusi egiptiečius 89:74.

Jei sekmadienį Lietuvai ir Juodkalnijai pasiekus antrąsias pergales, jos užsitikrino kelialapius į antrąjį etapą, o antradienį tarpusavio mače kovos dėl taško, kuris bus įskaitytas kitame etape.