Be išvaryto trenerio likusi Italijos rinktinė neatsilaikė prieš tritaškius ją užmėčiusią Dominikos Respubliką

Pasaulio krepšinio čempionate sekmadienį savo antruosius mačus žaidė A grupės rinktinės. Į kovą stojo Italijos ir Dominikos Respublikos ekipos ir sulaukta savotiškos sensacijos: be trenerio antrame kėlinyje likusi Italija krito nuo Dominikos Respublikos 82:87 (19:13, 20:25, 17:31, 26:18). Tik tris tolimus metimus pirmoje mačo dalyje įmetę nugalėtojai antroje mačo dalyje įsūdė 13 tritaškių.

Italijos ir Dominikos Respublikos rinktinių mačo akimirtos.<br> FIBA nuotr.
 Italijos rinktinės treneris Gianmarco Pozzecco buvo išvarytas dėl dviejų techninių pražangų.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Aug 27, 2023, 10:59 AM, atnaujinta Aug 27, 2023, 1:13 PM

Akistata prasidėjo labai šaltu dušu Dominikos Respublikos ekipai – italai iškart įgijo dviženklę persvarą, 3 min. pabėgę net 12:0.

Varžovams prireikė daugiau kaip kėlinio, kad išlygintų rezultatą 22:22, bet italai ir toliau pirmavo 4–7 taškais – 37:31.

Likus antrame kėlinyje žaisti 2 min. Italijos rinktinės atsarginių žaidėju suolas gavo antrąją techninę pražangą ir pagal taisykles areną turėjo palikti italų strategas 50-metis Gianmarco Pozzecco. Tiesa, dar antrojo kėlinio pradžioje šis treneris buvo gavęs ir asmeninę techninę pražangą.

Tad Italijos ekipai nuo antrojo kėlinio pabaigos vadovavo trenerio asistentai.

Po dviejų kėlinių italų krepšininkai pirmavo vos 1 taško persvara – 39:38.

Po pertraukos kur kas galingiau kovoti pradėję Dominikos ekipos žaidėjai pradėjo pataikyti tolimus metimus ir pabėgo 46:41, 49:44.

Įpusėjus ketvirčiui Dominika atitrūko net 59:45, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo rekordinę persvarą – 77:60.

Per paskutines dešimt minučių italai sugebėjo aptirpdyti skirtumą – 74:83, o paskutinėmis sekundėmis net prisivijo iki 82:85. Tačiau Dominikos ekipa baudų metimais sugebėjo išlaikyti persvarą.

Sunkiai sulaikomas buvo Karlas-Anthony Townsas, per 31 minutę pelnęs 24 taškus (3/6 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 6/8 baudų metimų), atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 27 naudingumo balus. Jis tapo pirmuoju žaidėju per visą čempionatų istoriją, kuris dvejuose mačuose iš eilės pelnė ir atsikovojo dviženklį statistikos skaičių.

Italija: Marco Spissu 17, Simone Fontecchio 13 (1/8 tritaškių), Giampaolo Ricci 12, Achille Polonara 10 (0/4 tritaškių).

Dominikos Respublika: Andresas Felizas (7/10 tritaškių) ir Karlas-Anthony Townsas (11 atk. kam., 4/9 tritaškių) po 24, Jeanas Montero 12.

Abi rinktinės pirmame rate šventė pergales. Italai sugebėjo palaužti Angolą 81:67, o Domininkos Respublikos krepšininkai pirmoje akistatoje palaužė šeimininkus Filipinų atstovus 87:81.

Dominikos rinktinė garantavo sau patekimą į kitą varžybų etapą.

Gyvai: iniciatyvos „4 milijonų Lietuva“ pristatymas