Sužibęs R. Jokubaitis nuvijo nesmagų pirmųjų rungtynių jausmą: „Pradedi galvoti, kad nemoki žaisti“ Specialiai lrytas.lt, Manila

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sekmadienį Maniloje išgliaudė antrąjį pasaulio čempionato varžovą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai be didesnio vargo nugalėjo Meksikos krepšininkus (96:66) ir D grupėje įsirašė antrąją pergalę. Antradienį lietuvių lauks kova dėl pirmosios vietos grupėje su Juodkalnijos krepšininkais.

Rokas Jokubaitis.<br> FIBA nuotr.
Lietuvos ir Meksikos rinktinių dvikovos momentai.<br>FIBA nuotr.
Lietuvos ir Meksikos rinktinių rungtynės.<br>LTU basket nuotr.
 Lietuvos rungtynės prieš Meksiką.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Specialiai lrytas.lt, Manila

2023-08-27 17:37, atnaujinta 2023-08-27 17:56

„Geresnės rungtynės nei prieš Egiptą. Išėjome šįkart su didesne energija. Aišku, rezultatas nieko nesako, nes trečiosios rungtynės lems daug ką. Reikia pamiršti šiuos du mačus ir eiti į lemiamą kovą“, – pergalės per daug nesureikšmino 22-ejų komandos įžaidėjas Rokas Jokubaitis.

Į priekį mūsiškiai pabėgo dar pirmojo kėlinio metu, kurį laimėjo 32:17. Prie to daugiausiai prisidėjo Rokas Jokubaitis. Pagrindinis komandos įžaidėjas po pirmojo kėlinio savo sąskaitoje jau turėjo 17 naudingumo balų.

„Mums su puolimu kažkaip nėra problemų. Draugiškose rungtynėse jų nebuvo taip pat. Reikia gynybą tvarkyti, meksikiečiai neišnaudojo daug progų, kur galėjo įmesti.

Tai neatsispindi galutiniame rezultate, nes jie tikrai turėjo progų. Mes darėme klaidų gynyboje, turime parą laiko, kad pasitaisytume. Juodkalnija tokių klaidų mums gynyboje neatleis“, – teigė žaidėjas, mače įmetęs 15 taškų ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Juodkalniečiai D grupėje taip pat užtikrintai įveikė tiek Egiptą, tiek Meksiką, tad mačas su jais tikrai nebus lengvas.

Po pergalės R.Jokubaitis sureagavo ir į įspūdingą komandos draugo Tado Sedekerskio dėjimą pirmojo kėlinio metu, kuris uždarė rinktinės spurtą 8:0.

„Reikia, kad Tadas dar įdėtų dėjimą ore, – juokavo įžaidėjas. – Reikės sakyti treneriui, kad kažką darytume ant T.Sedekerskio. Jis tikrai pirmose rungtynėse gerai atrodo. Gali kitose rungtynėse ir neįkrauti iš viršaus, bet jei taip solidžiai ir toliau žais, tai mums duos daug naudos.“

Šios rungtynės įžaidėjui buvo kur kas geresnės nei pirmosios, nes pirmajame mače R.Jokubaitis nepelnė nė taško iš žaidimo ir du taškus surinko tik baudų metimais. Krepšininkas pasakojo, kad po tokių rungtynių jausmas būna sunkus.

„Nesmagus jausmas. Pradedi galvoti, kad nemoki žaisti krepšinio. Gerai, kad nėra kada galvoti, kas blogai.

Pasidarai greitai išvadas ir keliauji toliau. Šiandien sekėsi geriau, bet už dviejų dienų lauks Juodkalnija. Jie žaidžia kibiau gynyboje, nieko lengvo neduos“, – tikino krepšininkas.

Įdomu, kad nesėkmingai čempionatą R.Jokubaitis pradėjo ir praėjusiais metais Vokietijoje, kur vyko Europos čempionatas. Pirmame mače su Slovėnija lietuvis taip pat tik baudos metimais surinko du taškus. O štai antrajame mače su prancūzais įžaidėjas jau pelnė 14 taškų.

Lietuvos ir Juodkalnijos dvikovą dėl pirmos vietos D grupėje antradienį nuo 15 val. 30 min. sekite portale lrytas.lt.