„Bartukų“ rinktinę išgyręs M. Kuzminskas pats kuklinosi, bet nusilenkė ypatingam trenerių planui Specialiai lrytas.lt, Manila

Mindaugas Kuzminskas juokėsi kalbėdamas apie savo du išrašytus blokus, o praeidamas Jonas Valančiūnas pabučiavo delną ir tada plekštelėjo jam per sprandą. Pro šalį eidami Lietuvos rinktinės krepšininkai tryško puikia nuotaika, skirtingai nei Juodkalnijos komanda – Bojanas Dubljevičius net prabėgo pro visus žurnalistus nuleidęs galvą. Bėgo ir daugiau juodkalniečių.

Lietuvos ir Juodkalnijos rinktinių rungtynės.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Specialiai lrytas.lt, Manila

2023-08-29 18:05, atnaujinta 2023-08-29 18:21

„Labai pasiteisino trenerių planas“, – sakė M.Kuzminskas.

Lietuvos rinktinė antradienį iškovojo ypatingos svarbos pergalę. Nors buvo daug svarstymų dėl kietos kovos, lietuviai 91:71 sutriuškino komandą, kuriai nepadėjo nei NBA aukštaūgis iš „Chicago Bulls“ Nikola Vučevičius, nei natūralizuotas amerikietis iš Kendrickas Perry.

„Žinote, mūsų tokia komanda – turime tik Joną, išsiskiriantį talentu ir lygiu. Visi kiti „bartukai“ pusiau, turime visi padėti – vieną dieną vienas, kitą – kitas. Tai to nesureikšminčiau“, – apie savo pelnytus 15 taškų ir ne vieną puikų momentą kalbėjo M.Kuzminskas. Jis kulinosi – M.Kuzminskas pataikė savo tris mestus dvitaškius, įmetė 2 tritaškius iš 3, pataikė tris baudų metimus iš 4, surinko 18 naudingumo balų ir netgi išrašė du blokus.

Būtent paklaustas apie pastaruosius M.Kuzminskas ėmė juoktis: „Man blogiausia, kad kai aš kažką nublokuoju, tada nežinau, kaip džiaugtis. Viduje džiaugiuosi. Atsidūriau toje situacijoje, pakišau ranką ir pavyko.“

Ypatingai svarbios ir rimtos rungtynės ir prasidėjo rimtai – komandos ėmė stumdytis dėl kiekvieno taško, tačiau lietuvių klaidos ir gynyboje leido juodkalniečiams pabėgti į priekį – iki kėlinio pabaigos likus žaisti beveik 1 min. ir 40 sekundžių Juodkalnija pirmavo 26:19, tačiaus Rokas Jokubaitis ir Mindaugas Kuzminskas šaltakraujiškai paleido po tritaškį ir skirtumas tirpo iki 25:26. Per pirmąjį kėlinį lietuviai tritaškius mėtė šimtu procentų – pataikė 4 tolimus metimus iš 4, tačiau sulaikyti „Crvena Zvezda“ žvaigždės Marko Simonovičiaus nepavyko – šis surinko 11 taškų, o Juodkalnija kėlinį laimėjo 27:26.

„Pradžioje matėsi, kad buvome įsitempę, lyg būtų tos pirmosios rungtynės. Ačiū dievui, kad vėliau pavyko įnešti energijos, įmetėme kelis metimus ir šiek tiek atsipalaidavome. Pradėjome vykdyti žaidimo planą. Labai pasiteisino mūsų rizikos. Ties kai kuriais žaidėjais stipriai rizikavome, tad treneriai irgi atliko didelį darbą, dėl ko ir iškovojome pergalę“, – sakė M.Kuzminskas.

Antrasis kėlinys prasidėjo taip pat nuožmiai – abi komandos iškart kibo viena kitai į atlapus.

„Atsilaikėme. Svarbu nepulti į paniką. Šios rungtynės mums buvo tarsi pirmasis finalas, tad visai gerai susitvarkėme“, – paaiškino M.Kuzminskas.

Čia ypač svarbų darbą atliko antrasis Lietuvos rinktinės penketukas, kur po T.Dimšos taškų su bauda lietuviai išsiveržė 35:30.

„Labai svarbu, kad ir šiandieną atsarginiai atsinešė geros energijos ir nuo -5 išėjome į pliusą. Vėlgi – esame komanda. Nė kiek nešabloniška frazė, nes šiemet tokie esame – ir už aikštelės ribų, ir aikštelėje“, – pabrėžė M.Kuzminskas.

Šįkart Lietuvos rinktinėje taškų nepelnė nežaidęs Deividas Sirvydis ir Gabrielius Maldūnas, per dvi minutes neturėjęs progos mesti.

Įpusėjus kėliniui juodkalniečiai jau turėjo bėdų ir su emocijomis – juodkalniečių treneris Boško Radovičius užsidirbo techninę pražangą, kai Bojanas Dubljevičius po dvigubo spaudimo metė kamuolį į užribį. B.Radovičius iš pykčio kamuolį net paspyrė. Tai leido lietuviams atsiplėšti 41:33.

Lietuvos rinktinė antrajame kėlinyje neleido juodkalniečiams diktuoti sąlygų ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudama 48:40.

Po didžiosios pertraukos lietuviai iškart paspaudė greičio pedalą – kol juodkalniečiai šaudė pro šalį, Lietuvos rinktinė nutolo 56:42.

Trečiajame kėlinyje lietuviai perlaužė žaidimą ir į lemiamą ketvirtį išėjo pirmaudama 66:50.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Lietuvos rinktinė turėjo pranašumą 74:61, R. Jokubaitis ir M.Kuzminskas buvo surinkę po 15 taškų.

Bet lietuviai nestabdė ir iki paskutinės minutės spaudė dar toliau. Būtent šį sprendimą M.Kuzminskas ir akcentavo.

„Daugeliui gal neaišku, kodėl mes taip atakavome iki pat pabaigos, bet kitame etape taškų skirtumas gali būti labai svarbus“, – sakė jis.

M.Kuzminskas ne vieną kartą pabrėžė planą, kurį sukurpė Kazys Maksvytis su trenerių štabu. Jau nuo pat pradžių prieš N.Vučevičių daugiau gynėsi Tadas Sedekerskis.

„Buvo įdomus planas. Jis atliko puikų darbą“, – komandos draugą gyrė Kuzia.

Iki šiol siautėjęs N.Vučevičius surinko 19 taškų, 11 iš jų pelnydamas nuo baudų metimo linijos. K.Perry pelnė 13.

Juodkalniečiai išmetė net 31 tritaškį, bet pataikė vos 5, nors turėjo ne vieną gerą progą.

„Taip, bet kas metė? Pamatytumėte tų žaidėjų procentus, išvystumėte, kad jie nėra patys geriausi metikai“, – sakė jis.

M.Kuzminskas liaupsino ir Roką Jokubaitį. 22 metų Lietuvos rinktinės įžaidėjas šįkart siautėjo – pelnė 19 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 27 naudingumo balus. Tai – jau antrasis puikus Roko pasirodymas: vos du taškus pelnęs su Egiptu į Meksikos krepšį jis pelnė 15 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Per pirmąsias rungtynes, kai jam „nėjo“, per pertrauką priėjau ir pasakiau: „Ar pameni praėjusio čempionato pirmąsias rungtynes?“. Tada buvo lygiai tokios pačios – nesėkmingos, tad nereikia imti į galvą. Geras bičas. Neapsikrauna per daug. Padarė tinkamas išvadas ir dabar gerai žaidžia“, – teigė M.Kuzminskas.

Lietuvos rinktinė į kitą etapą – J grupę – išsineša tris svarbias pergales. Čia Lietuvos rinktinė žais su JAV ir Graikijos arba Naujosios Zelandijos rinktinėmis. Būtent pirmosios J grupės rungtynės rugsėjo 1-ąją ir vyks su viena iš šių komandų.

Amerikiečiai taip pat atsineša tris pergales: 2023 metų pasaulio krepšinio čempionato favoritai pirmadienį graikus triuškino 109:81.

„Su JAV taip ir yra. Jeigu porą minučių padarysi daugiau klaidų, tai nubėgs į priekį ir tada pasivyti beveik be galimybių. Tada jau gali tausoti savo krepšininkus kitoms rungtynėms. Atrodė labai gerai. Jie labai gerai dalinasi kamuoliu“, – sakė M.Kuzminskas.

Dabar matematika paprasta: lietuviai jau pirmosios rungtynėse J grupėje gali išspręsti savo situaciją – nebent įvyks sensacijų su JAV krepšininkais. Jeigu viskas vyks pagal labiausiai tikėtiną scenarijų, tai lietuviai įveikę Graikijos ir Naujosios Zelandijos nugalėtoją užsitikrintų vietą ketvirtfinalyje.

„Nauja diena“: ką reiškia kandidato R. Žemaitaičio pasitraukimas iš Seimo?