Suomių nepasigailėję vokiečiai grupių etapą baigė be pralaimėjimų

Vokietijos vyrų krepšinio rinktinė be didesnių problemų nukovė suomius ir galop užsitikrino pirmąją vietą E grupėje. Denniso Schroderio vedami vokiečiai 101:75 (19:22, 28:17, 29:16, 25:20) įveikė Suomiją ir grupių etape juos paliko be pergalių.

Dennisas Schroderis<br> FIBA nuotr.

Aug 29, 2023, 10:03 AM, atnaujinta Aug 29, 2023, 12:15 PM

Naudingiausiai Vokietijos rinktinėje sužaidė Johannesas Thiemannas, kuris pelnė 13 taškų, sugriebė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir iš viso surinko 19 naudingumo balų.

Vokiečių gretose rezultatyviausiai sužaidė Dennisas Schroderis ir Isaacas Bonga. Abu krepšininkai į suomių krepšį įmetė po 15 taškų.

Suomijos rinktinėje mačas nenusisekė Lauri Markkanenui. Puolėjas įmetė 12 taškų, tačiau iš žaidimo pataikė vos 3 metimus iš 11 (3/5 dvit., 0/6 trit.).

Pirmojo kėlinio pradžia buvo sudėtinga abejoms ekipoms. Vokiečiai pirmosiomis minutėmis taškus rinkosi tik baudų metimais, o taikliai tritaškius metę ir savo progas išnaudoję suomiai didžiąją dalį ketvirčio pirmavo bei galop savo pranašumą išlaikė iki pat pirmojo kėlinio pabaigos (19:22).

Antrojo kėlinio pradžioje vokiečiai atsibudo. Po į suomių krepšį įmetė buvęs žalgirietis Nielsas Giffey’us, ir Andreasas Obstas, o kartu vokiečiai antrajame kėlinyje buvo kur kas agresyvesni bei rinkosi taškus arčiau krepšio.

Likus kiek mažiau nei dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos po I.Bongos dvitaškio vokiečiai turėjo dviženklį pranašumą 43:33, tačiau paskutinėje suomių atakoje dvitaškį įmetė Edonas Maxhuni, kas lėmė, kad į ilgąją pertrauką suomiai ėjo turėdami aštuonių taškų deficitą (47:39).

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo vokiečiai. I.Bonga įmetė 7 taškus paeiliui ir leido vokiečiams išsiveržti į priekį rekordine persvara (55:39).

Po I.Bongos spurto vokiečiai ir toliau demonstravo stabilumą. Trečiąjį ketvirtį Gordono Herberto auklėtiniai laimėjo rezultatu 29:16 ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo praktiškai žinodami, kad jie turi pergalę savo kišenėje (76:55).

Ketvirtajame kėlinyje rezultatyvumas smuko, tačiau vokiečiai ir toliau didino savo persvarą, o galop ir laimėjo rungtynes (101:75)

Vokietijos rinktinė: D.Schroderis (4 rez. perd.) ir I.Bonga po 15, J.Thiemannas 13, Moritzas Wagneris 12, Andreasas Obstas 11 (3/6 trit.).

Suomijos rinktinė: Olivieris Nkamhoua 14 (4 atk. kam., 17 naud. bal.), L.Markkanenas ir Ilari Seppala po 12.