Nervų karą išgyvenusi Dominikos Respublikos rinktinė užsitikrino pirmąją vietą A grupėje

Įtemptoje kovoje Dominikos Respublikos vyrų krepšinio rinktinė (3/0) 75:67 (20:11, 17:21, 12:18, 17:26) įveikė Angolos (1/2) krepšininkus ir grupės etapą baigė be pralaimėjimų.

Karlas Anthony Townsas<br> FIBA nuotr.

2023-08-29 10:27, atnaujinta 2023-08-29 14:04

Dominikos Respublikos rinktinė A grupėje iškovojo visas tris pergales ir užsitikrino pirmąją vietą pirmajame grupių etape. Tai yra pirmasis kartas istorijoje, kuomet Dominikos Respublika pasaulio čempionatą pradeda trimis pergalėmis iš eilės.

Angolos rinktinė šiame mače pataikė vos du tritaškius iš dvidešimtvieno (10 proc.).

Dominikos Respublikos rinktinėje siautė Andresas Felizas, kuris į Angolos rinktinės krepšį įmetė 17 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Angolos rinktinėje išsiskyrė Silvio De Sousa, kuris buvo naudingiausias žaidėjas komandoje. Puolėjas per 21-ą minutę įmetė 19 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir sukaupė 25 naudingumo balus.

Dominykos Respublikos rinktinėje blankokas rungtynes sužaidė Karlas Anthony Townsas. Krepšininkas trečiojo kėlinio pradžioje susirinko 4 asmenines pražangas ir limitavo savo laiką aikštelėje. NBA žvaigždė šiame mače sužaidė vos 15 minučių, tačiau spėjo pelnyti 8 taškus.

Pirmojo ketvirčio pradžia buvo nerezultatyvi ir abi rinktinės keitėsi taškais. Visgi antroje pirmojo kėlinio pusėje geriau žaisti pradėjo dominikiečiai, kurie surengė 10:3 spurtą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 9 taškais (20:11).

Antrojo kėlinio pradžia buvo analogiška pirmajam – abi ekipos sunkiai rinko taškus, tačiau dviženklį pranašumą iki tol, kol liko 3 minutės antrajame kėlinyje išlaikė Dominikos Respublikos rinktinė, kuri vienu metu buvo susikrovusi 13-os taškų persvarą (28:15).

Visgi ketvirčio pabaigoje kiek geriau sužaidė Angolos rinktinė, kuriai atsirišo rankos puolime, leidusios sumažinti varžovų pranašumą iki minimalaus (37:32).

Trečiojo ketvirčio pradžioje K.Townsas užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą ir sėdo ant suolo iki pat ketvirčio pabagios, o Angolos rinktinė pasinaudojo šansu, kuomet aikštelėje nebuvo Dominikos Respublikos rinktinės žvaigždės.

Angola trečiajame ketvirtyje po truputį artėjo prie varžovų, o galop likus dviems kėlinio minutėms išsiveržė į priekį (45:46). Minimalų pranašumą angoliečiai išsaugojo iki pat kėlinio pabaigos ir iki pat ketvirtojo kėlinio nebuvo aišku, kas laimės šį įtemptą mačą (49:50).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Dominikos Respublikos rinktinė atsigavo puolime – keli prasiveržimai, tritaškis ir atkovoti kamuoliai puolime dominikiečiams leido susigrąžinti penkių taškų pranašumą (58:53).

Įpusėjus kėliniui penktąją pražangą gavo Angolos rinktinės lyderis Bruno Fernando.

Nepaisant to, kad angoliečiai liko be savo lyderio, jie nepalūžo ir iki pat paskutiniųjų minučių kovojo dėl pergalės.

Antroje ketvirtojo kėlinio pusėje abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais ir likus vos keturioms minutėms iki mačo pabaigos Dominikos Respublikos rinktinė pirmavo vos 2 taškais (65:63).

Silvio De Sousos vedama Angolos rinktinė ir toliau nekėlė baltos vėliavos. Puolėjas atliko ypač gražų dėjimą ir išlygino mačo rezultatą (65:65).

Visgi kelios Angolos klaidos mačo pabaigoje neleido švęsti pergalės. Prasti angoliečių perdavimai, netikslūs baudos metimai ir bereikalingos pražangos leido Dominikos Respublikos rinktinei švęsti pergalę (75:67).

Dominikos Respublika: A.Felizas 17, Victoras Lizas 13 (8 atk. kam.), K.Townsas ir Angelas Delgado po 8.

Angola: S.De Sousa 19 (9 atk. kam.), Bruno Fernando 13, Gersonas Domingosas 12 (4 rez. perd.), Jilsonas Bango 11 (8 atk. kam.).