Antrajame pasaulio čempionato etape Lietuva kovos su sveiką kailį išnešusiais Graikijos krepšininkais Aiškūs lietuvių mačų laikai

Lietuvos krepšinio rinktinė sužinojo savo abu varžovus pasaulio krepšinio čempionato antrajame etape. Prie JAV krepšininkų trečiadienį prisijungė ir Graikija, kuri lemiamame C grupės mače po itin dramatiškos kovos palaužė Naująją Zelandiją.

Graikija pranoko Naująją Zelandiją.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 30, 2023, 3:21 PM, atnaujinta Aug 30, 2023, 6:32 PM

Dviženklį deficitą turėjusi Europos žemyno rinktinė laimėjo akistatą 83:74 (15:20, 17:23, 18:11, 33:20).

Rungtynių favoritais laikyti graikai nuo pat mačo pradžios susidūrė su problemomis – jos labiausiai pasimatė puolime, kuriame Dimitrio Itoudžio auklėtiniai dažniau daužė lanką nei pataikė į krepšį.

Ne ką sėkmingesnis Graikijai buvo ir darbas gynyboje – pirmoje mačo pusėje Naujoji Zelandija buvo kur kas labiau fiziškesnė. Ji po dviejų kėlinių turėjo dviženklį pranašumą – 43:32.

Pirmoje rungtynių pusėje nebuvo išvengta ir aistrų – techninės pražangos nuobaudos sulaukė Graikijos treneris Dimitris Itoudis.

Po ilgosios pertraukos graikai į aikštę grįžo su visai kitokiu nusiteikimu – gynybą suaktyvinusi Graikija ėmė vis labiau artėti prie varžovų – užsivedę europiečiai po trijų kėlinių atsiliko keturiais taškais 50:54.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje G.Larentzakis išlygino skaičius švieslentėje (54:54), o vos po kelių akimirkų jis tritaškiu ir persvėrė rezultatą 57:54.

Kraujo skonį pajutusi ir lyderį puolime atradusi Graikija vis užtikrinčiau ėmė jaustis aikštėje, o G.Larentzakis dvitaškiu su pražanga ipusėjus kėliniui padidino graikų pranašumą iki dviženklio 71:61. Apskritai jis per ketvirtąjį kėlinį įmetė net 14 taškų (iš viso 20 taškų).

Rungtynių eigą perlaužę D.Itoudžio auklėtiniai įveikė varžovus ir iškovojo bilietą į antrąjį varžybų etapą.

Iki šios dvikovos tiek Graikija, tiek ir Naujoji Zelandija kol kas savo kraityje turėjo po vieną pergalę.

Graikai 92:71 sutriuškino Jordaniją ir 81:109 nusileido JAV rinktinei, o Naujosios Zelandijos krepšininkai po pratęsimo 95:87 pranoko Jordaniją bei 72:99 turėjo pripažinti JAV pranašumą.

Kiek anksčiau savo paskutinįjį pogrupio mačą tarpusavyje sužaidė JAV ir Jordanija. Amerikiečiai nepaliko vilčių varžovams 110:62 ir C grupėje užėmė pirmąją vietą.

Antrajame varžybų etape amerikiečių bei Graikijos lauks Lietuvos ir Juodkalnijos krepšinio rinktinės.

Antrojo etapo kovos startuos penktadienį (lietuviai kovos su Graikija, Juodkalnija su JAV).

Abu lietuvių mačai (penktadienio ir sekmadienio) vyks 15 val. 40 min. Lietuvos laiku.

Graikija: Ioannis Papapetrou 27, Giannoulis Larentzakis 20, Thomasas Walkupas 10.

Naujoji Zelandija: Shea Ili 27, Reubenas Te Rangi 19.